به گزارش ایرنا، در مسابقات اسکی کوهستان قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی امروز یکشنبه با شرکت 20 نفر در رده سنی بزرگسالان و جوانان و در 2 بخش بانوان و آقایان در پیست اسکی دیزین کرج برگزار شد.
در بخش جوانان رشته ورتیکال ، ساحل تیر، زهرا مقدید و طلیعه السادات قاسمی و در بخش آقایان علی کلهر، حسام کلهر و سید علی صید به ترتیب نفرات اول تا سوم شدند.
در بخش بزرگسالان بانوان نیز سمانه بیرامی باهر، مرضیه بها و نیلوفر یغمایی و در بخش بزرگسالان آقایان سید ستار صید، محسن ساوه ای و حسین کلهر توانستند سکوهای اول تا سوم را کسب کنند.
همچنین در بخش اسکی ورتیکال آزاد عیسی چنارانی، رحمت الله مقدید و شهریار شریفی حائز مقام های برتر شدند.
در بخش مسابقات ایندویژوال 14 کیلومتر بانوان مرضیه بها، معصومه کیانی زاده و نیلوفر یغمایی و در بخش آقایان سید ستار صید، محسن ساوه ای و ابوالفضل ساوه ای به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
در بخش پیشکسوتان بالای 40 سال نیز سید یاسین صید، مهدی یوسفی و امیر عباس مصلحی مقام های نخست تا سوم را از آن خود کردند.
شرکت کنندگان در این دوره از رقابت ها از استان های تهران، البرز، آذربایجان شرقی، غربی و خراسان با یکدیگر رقابت پرداختند.
پیست بین المللی دیزین به عنوان یکی از جاذبه های ورزشی تفریحی البرز، بزرگترین پیست ایران و خاورمیانه بوده و در فصل سرد و گرم سال میزبان رقابت های کشوری و بین المللی است .
این پیست واقع در70 کیلومتری شمال شرقی کرج دارای 3 تله کابین، 2 تله سیژ، 7 تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می رود.
ارتفاع این پیست بین 2 هزار و 650 تا سه هزار و 600 متر و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین 2 هتل، 19 کلبه و پنج رستوران وجود دارد.
با شروع فصل سرما و ریزش برف، هر ساله شاهد برگزاری مسابقات ملی و بین المللی به میزبانی این پیست هستیم که نشان از ظرفیت های بالای پیست بین المللی دیزین دارد .
دوچرخه سواری کوهستان، تیراندازی با کمان، کایت سواری، باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی از دیگر جاذبه های این پیست بین المللی است.
همچنین اسکی روی چمن، نیمه دیگر بزرگترین پیست بین المللی خاورمیانه است که در صورت آشنا کردن هر چه بیشتر جوانان به ورزش اسکی روی چمن و ظرفیت های این پیست، می توان شاهد پرورش استعدادهای جدید بود.
اسکی روی چمن ورزشی است که در هر شرایط آب و هوایی امکان انجام آن وجود دارد، اگر چه این ورزش هنوز به خوبی در کشور ما جا نیفتاده است .
اسکی روی چمن از نظر ظاهری شبیه اسکی روی برف اما از نظر تکنیکی با آن متفاوت است. چمن مخصوص این اسکی باید عاری از هرگونه سنگ و عوارض باشد تا آسیبی به ورزشکار نرسد.
بهترین زمان برای اسکی روی چمن در این پیست از 15خرداد تا 15شهریور است و اگر برف نبارد تا مهرماه هم امکان برگزاری مسابقات اسکی روی چمن در آن وجود دارد.
اسکی روی چمن ورزشی است که علاوه بر کمک به رشد اقتصادی منطقه و استفاده از ظرفیت های بزرگترین پیست بین المللی خاورمیانه، امکان خوبی برای جذب گردشگر در منطقه دارد.
7414/ 6155
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.