اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، کمال اکبری روز شنبه در همایش ترویج فرهنگ احسان که در تالار میلاد کرج برگزار شد با بیان اینکه 20 هزار تشکل مردم نهاد در کشور وجود دارد اظهار داشت: از این تعداد یک هزار تشکل مردم نهاد ملی و مابقی در سطح استانی و شهرستانی هستند.
وی با اشاره به اینکه توسعه کیفی تشکل های مردم نهاد یکی از برنامه های وزارت کشور در سال آینده است اظهار داشت: آموزش، نظارت و ارزیابی و ایجاد سامانه رتبه بندی برای تشکل های مردم نهاد از دیگر برنامه ها با هدف استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در کشور است.
اکبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کشور ما ظرفیت بالایی در زمینه مشارکت اجتماعی دارد، گفت: مشارکت اجتماعی به خوبی در کشور جا افتاده که یکی از دلایل آن را می توان مبانی دینی دانست.
وی با بیان اینکه در قانون اساسی نیز این مساله به خوبی دیده شده، اظهار داشت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می توان گفت که یکی از بزرگ ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، تقویت و توسعه مشارکت اجتماعی و دادن این امکان بزرگ برای حضور مردم بوده است.
اکبری افزود: در وزارت کشور زمینه سازی لازم برای توسعه تشکل های مردم نهاد و مشارکت های مردم از نظر کمی و کیفی فراهم شده و بنا داریم تا این مشارکت را هر چه بیشتر توسعه و تقویت کنیم.
7414/ 6155
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.