به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: در روزهای گذشته تماس‌هایی با ما گرفته شده است تا در مورد کم و کیف و چگونگی تبلیغات انتخاباتی صنفی سوالاتی پرسیده شود که در این زمینه باید گفت؛ قانون هیچ راهکار و پیشنهادی را برای نحوه تبلیغات کاندیداهای انتخابات صنفی در نظر نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: بیلبوردها، استندها و لایت‌باکس‌ها به عنوان محل تبلیغات کاندیداهای هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان در اختیار شهرداری نیست بلکه ما آنها را به بخش خصوصی واگذار کردیم و نمی‌توانیم بخش خصوصی را مجاب کنیم که این فضاهای تبلیغاتی را در اختیار چه کسانی قرار دهند.

شهردار اردبیل گفت: ما در حد وسع و توان خود سعی کردیم تا برخی بنرها و تبلیغات محیطی شهر را مربوط به کاندیداهای نظام مهندسی ساختمان در مناطق مختلف شهر جمع‌آوری کنیم و از طرفی سعی کردیم تا با خود کاندیداها و روسای ستادهای انتخاباتی آنها هماهنگی کرده و جلوی برخی از تبلیغات محیطی گسترده را بگیریم.

لطف‌اللهیان بیان کرد: قانون در مورد تبلیغات انتخاباتی صنفی همچون نظام مهندسی ساختمان سکوت کرده و برخلاف انتخابات شوراها مجلس و ریاست جمهوری که نحوه تبلیغات و کادر و سایز اقلام تبلیغاتی مشخص شده در انتخابات صنفی چنین قوانین روشن و شفافی را شاهد نیستیم.

وی افزود: قطعا هیئت اجرایی و نظارت انتخابات نظام مهندسی موارد تخلف کاندیداها و برخی اقدامات خارج از قاعده و قواره عرفی و قانونی آنها را رصد می‌کند ولی ما نیز در حد خودمان سعی کردیم تا برخی اقدامات و فعالیت‌ها را در چارچوب قانون انجام دهیم.

شهردار اردبیل با انتقاد از برخی کاندیداهای نظام مهندسی ساختمان که بی‌پروا علیه شهرداری و شورا تبلیغات منفی و سخنرانی‌های خارج از قاعده و قانون انجام داده‌اند، تصریح کرد: اصلا منطقی به نظر نمی‌رسد در یک فضای تبلیغاتی انتخابات صنفی عده‌ای با به پیش کشیدن سخنان نامربوط شورا و شهرداری را متهم به برخی مسایل کنند در حالی که طرح چنین مسایلی دردی از آنها را درمان نخواهد کرد.

لطف‌اللهیان با بیان اینکه به هیچ وجه شورا و شهرداری دخالتی در انتخابات صنفی نظام مهندسی نداشته و عده‌ای با طرح برخی مسایل سعی می‌کنند شورا و شهرداری را در تیررس انتقادات قرار دهند، خاطرنشان کرد: شورا و شهرداری در چارچوب قوانین مشخص با نظام مهندسی ساختمان در تعامل و ارتباط است و به هیچ وجه در مهره‌چینی هیئت مدیره نقش و دخالتی ندارند.

حمید لطف اللهیان

وی ادامه داد: باید برای سال‌های آینده چارچوب مشخصی برای تبلیغات کاندیداهای چنین انتخابات صنفی در نظر گرفته شود تا در یک شرایط مناسب و مساوی زمینه برای تبلیغات درون صنفی فراهم آید.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.