اصغر سلیمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری نشست هایی با حضور مسئولان راه و شهرسازی و تعاون، فرماندار و وزارت راه درباره مشکلات مسکن مهر سمیرم اظهار کرد: مسائل و مشکلات زیاد مسکن مهر سمیرم باعث این رکود و کندی در ساخت و سازها شده و تعداد زیادی از متقاضیان نیز بعد از مشاهده مشکلات انصراف دادند.
وی افزود: در این مدت نامه نگاری و مکاتبه های متعددی برای حل و فصل مشکلات مسکن مهر سمیرم داشتیم و در نشستی با دکتر اصغر احمدی مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی به نتایج و مصوبات خوبی رسیدیم.
عضو و سخنگوی کمسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اختصاص یارانه آماده سازی خدمات زیربنائی از جمله آب و فاضلاب و برق مسکن مهر و همچنین تخصیص قیر یارانه ای (رایگان) برای آسفالت معابروکوچه های طرح مهر با عقد قرارداد با شهرداری سمیرم به منظور اجرای آسفالت از جمله مصوبات این نشست بود.
سلیمی گفت: واگذاری زمین درطرح 18 واحدی کوشک واقع در محله باغ موشهر سمیرم به متقاضیان از طریق هیات تصفیه به قیمت کارشناسی روز و نیز صدور دستورهای لازم از با امضای قائم مقام وزیر راه برای افزایش وام قرض الحسنه از 30 به 40 میلیون تومان از طریق بانک صادرات نیز مصوبه های دیگر این جلسه بود.
نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برای پیگیری بهتر و سریع تر این موارد و اجرائی شدن آن از طریق استان اصفهان هم مقرر شد جلسه ای با حضور اعضای در دفتر مدیر کل راه و شهرسازی اصفهان در اسرع زمان داشته باشیم.
سلیمی به جلسه دیگر خود با محمدرضا شاملو، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور اشاره کرد و افزود: در آن نشست مشکلات و تنگناهای روستاهای شهرستان بیان و در زمینه تخصیص اعتبارات ملی، قیر رایگان و تخصیص اعتبار به روستاهای هدف گردشگری تبادل نظر شد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی افزود: تخصیص قیر یارانه ای به روستاهایی که دارای زیر سازی و جدول گذاری دفع آبهای سطحی هستند از جمله این موارد بود و مقرر شد دهیاری ها با همکاری بنیاد مسکن این معابر را آسفالت کنند.
سلیمی اختصاص اعتبار ملّی به روستاهای هدف گردشگری را نقطه امید توسعه این روستاها عنوان و تاکید کرد: راه حل بسیاری از مشکلات موجود توسعه بخش گردشگری و طبیعت گردی است.
این نماینده مجلس به قول معاون بهسازی و بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن در اعطای کمک های بلاعوض به روستاییان واجد شرایط اشاره کرد و افزود: افرادی که اقدام به تخریب ساختمان قدیمی خود کرده و نوسازی کنند یا کسانی که از بنیاد مسکن تسهیلات دریافت کرده اند ولی هنوز نتوانسته اند ساختمان خود را کامل کنند و نیز زوج های جوان که تسهیلات دریافت کرده اند و به تایید بنیاد از قشر ضعیف جامعه هستند مشمول این مصوبه بلاعوض می شوند.
پیش از این مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان مرداد ماه 94 طرح مسکن مهر سمیرم را یکی از ناموفق‌ترین و نافرجام ترین طرح‌های مسکن مهر استان اصفهان دانسته و گفته بود: پروژه 333 واحدی مسکن مهر سمیرم با پیشرفت 10 تا 15 درصد رها و راکد مانده است.
مسکن مهر شهر سمیرم شامل 141 واحد است که 36 واحد آن که در شرق سمیرم و 105 واحد دیگر در محدوده مرحله اول شهرک آبشار قرار دارد.
پروژه333 واحدی مسکن مهر نیز که تا مرحله فونداسیون پیشرفت داشته به دلیل کم بودن سهم آورده متقاصیان، انصراف آنها و مشکلات عدیده دیگر به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون تومان به اداره مسکن و شهرسازی فروخته و واگذار شد.
سمیرم افزون بر 100 هزار جمعیت شهری، روستایی و عشایری، در فاصله 160 کیلومتری جنوب اصفهان و 165 کیلومتری از شمال یاسوج واقع شده است.
گ/7147 / 6022 خبرنگار: محمود افشاری- انتشار: عمادی
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.