محمدپناهی نژاد مدیر پردیس سینمایی اصفهان روز شنبه به ایرنا گفت: از سال گذشته همزمان با جشنواره فیلم کوتاه تهران، این رویداد در اصفهان  در روزهای ۲۰ و ۲۱ ماه آبان در این پردیس سینمایی برگزار می‌شود.

وی افزود: در حالی که ۸۰ درصد جشنواره‌های فیلم کوتاه جهان فقط ۱۰ سال عمر دارند، این جشنواره با ۳۶ سال قدمت یکی از شاخص‌ترین جشنواره‌ها در این حوزه در سطح بین‌المللی قلمداد می‌شود و همواره در کانون توجه فیلمسازان داخلی و خارج قرار داشته است.

وی ادامه داد: به طور میانگین در دوره‌های قبل تعداد آثار ارسالی به جشنواره  فیلم تهران پنج هزار فیلم بود، که این نشان می‌دهد این جشنواره برای هنرمندهای جهان مهم است و بنا به اطلاعات منتشر شده از طرف دبیرخانه جشنواره ، فیلمسازانی از ۱۱۰ کشور جهان آثار خود را به این جشنواره ارسال کرده اند.

مدیر پردیس سینمایی اصفهان اضافه کرد:  در مجموع  ۵۰ فیلم خارجی از ۲۵ کشور در این جشنواره انتخاب شدند که اسپانیا، فرانسه و آلمان  بیشترین فیلم را به این رویداد فرهنگی ارسال کردند و تمامی این کشورها در حوزه فیلم کوتاه همواره آثار ارزشمندی داشتند.

پناهی از حضور نمایندگانی از جشنواره برلینانه، شورت شورت، کلرموند را از ویژگی‌های این جشنواره برشمرد و گفت: هفت فیلم ایرانی به بخش بین‌الملل و ۱۴۰ اثربه بخش ملی جشنواره راه پیدا کردند و این تنها ۱۰ درصد آثار ارسالی است.

انجمن سینمای جوانان ایران به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی و ایجاد رقابت سازنده بین فیلمسازان، سی و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را برگزار می‌کند.

پیشتر هم‌زمان با انتشار فراخوان این رویداد اعلام شده بود که فیلم‌هایی با رویکردی خلاقانه و نوآورانه بر اهمیت  نشاط اجتماعی، امید به آینده، عدالت‌خواهی، مبارزه با فساد، انسجام ملی و توجه به سرمایه‌های اجتماعی تاکید می‌کنند در این جشنواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.