این راهپیمایی با حضور قشرهای مختلف مردم به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه در میدان امام حسین(ع) اصفهان آغاز شد و شرکت کنندگان با سردادن شعار مرگ بر اسراییل، مرگ بر آمریکا و مرگ بر صهیونیست نفرت و انزجار خود را از استکبارجهانی نشان دادند.

شعار محوری راهپیمایی ۱۳ آبان امسال، «استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا» است.

راهپیماییان پس از اجتماع در میدان امام‌حسین(ع)، خیابان باغ گلدسته تا چهارراه آمادگاه کلانشهر اصفهان را پیمودند و بیانیه روز ۱۳ آبان را قرائت کردند.

به گزارش خبرنگاران ایرنا در شهرستان های اصفهان حاکیست که راهپیمایی 13 آبان با حضور قشرهای مردم  به خصوص دانش‌آموزان و دانشجویان در خیابان‌ها و میادین اصلی 24 شهر استان برگزار شد.

مراسم سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی همزمان در ۸۴ نقطه استان اصفهان برگزار شد.

برای تسهیل در رفت و آمد راهپیمایان چند صد دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شد و دانش آموزان به صورت رایگان از مترو برای حضور در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان استفاده کردند.

محدودیت‌های ترافیکی برای برگزاری مراسم ۱۳ آبان اعمال و توقف هرگونه وسایل نقلیه محدوده خیابان باغ گلدسته و میدان امام حسین(ع) از ساعت ۶ صبح روز ۱۳ آبان ممنوع اعلام شد.

همچنین محدودیت ترافیکی از ساعت هشت صبح ۱۳ آبان از تقاطع تختی، میدان امام حسین(ع)، شمس آبادی، طالقانی به سمت میدان امام حسین، بهشتی نژاد، خراسانی، آمادگاه و پاسداران، کمال اسماعیل تا پایان مراسم اعمال شد.

روز 13 آبان در تقویم رسمی کشور به عنوان روز مبارزه با استکبار نامگذاری شد و یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است.

تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، شهادت دانش آموزان معترض به دست نظامیان رژیم شاهنشاهی در 13 آبان 1357 که روز دانش آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 عنوان این سه واقعه تاریخی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.