حجت الله غلامی روز سه شنبه در هفتاد و نهمین جلسه شورای مسکن استان اصفهان افزود: پروژه مسکن مهر در بسیاری از استان‌ها تکمیل و پرونده آن بسته شده است و قرار بود اواخر سال گذشته پرونده این پروژه بسته شود اما به دلیل پارهای مشکلات این زمان طی دو مرحله به تعویق افتاد. 

وی تصریح کرد: پیش از این در شورای مسکن استان اصفهان مشکلات واحدهای مسکن مهر مورد بررسی قرار گرفت و برای برطرف شدن مشکلات پیش روی این واحدها تصمیم‌هایی در قالب مصوبه اتخاذ شد که اجرای این مصوبات می‌توانست کار را تمام کند. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان بااشاره به اینکه در این مصوبات وظایف هریک از دستگاه‌ها مشخص شد، ادامه داد: وظایف دستگاه‌ها حسب آن مصوبات عملی نشد و یکی از دلایل تاخیر در بسته شدن پرونده مسکن مهر استان اصفهان است. 

ساخت مسکن در قالب "پروژه مسکن مهر" با آماری افزون بر ۲۲۲ هزار واحد مسکونی از سال ۸۶ در استان اصفهان آغاز شد که از این تعداد ۶۱ هزار واحد روستایی و بنگاه‌های زودبازده و ۱۶۱ هزار واحد شهری است.  

بنا به گفته ایمان طاهر معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، ۹۸ درصد واحدهای مسکن مهر این استان تکمیل ‌شده و تنها ۲ درصد باقی‌ مانده است.

غلامی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی برنامه جدیدی را  با عنوان "طرح اقدام ملی" برای ساخت مسکن در دست اجرا دارد، گفت: این طرح نیز هرچه سریع تر باید در استان اصفهان عملیاتی و مقدمات آن از اول شهریور امسال اجرایی شود. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به نقش تاثیرگذار ساخت مسکن در افزایش تولید و اشتغال گفت: برای افزایش تولید و اشتغال در استان اصفهان راهی جز آغاز پروژه های مسکن سازی و رونق تولید ساخت و ساز در این خطه نداریم. 

وی اظهار داشت: کشور در شرایط سخت اقتصادی قرار دارد و در این شرایط لازم است تا تولید در کشور افزایش یابد و برای رونق تولید و اشتغال در کشور باید طرح های جدیدی را برای ساخت و ساز مسکن اجرا و موانع اجرای این طرح ها را برطرف کنیم. 

همچنین مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در قالب طرح اقدام ملی قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک احداث خواهد شد. 

حمیدرضا امیرخانی سهم استان اصفهان از طرح یاد شده را ۴۰ هزار واحد معادل ۱۰ درصد کل کشور اعلام کرد و افزود: بخش بزرگی از این طرح در شهرهای بهارستان، فولادشهر و علامه مجلسی اجرا خواهد شد. 

در این جلسه مقرر شد پروانه های ساختمانی برای ساخت واحدهای مسکونی در قالب "طرح اقدام ملی" در استان اصفهان تا پایان مرداد امسال دریافت شود.  

۶۰۲۲ / ۲۰۹۳ 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.