اخبار مرتبط

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از راه‌اندازی رشته تربیت و آموزش راهنمای گردشگری برای اولین بار در یکی از هنرستان‌های کاشان خبر داد.
به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان با اعلام این خبر گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای که بین اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کاشان و اداره آموزش‌وپرورش کاشان منعقد شد، از اول مهرماه رشته راهنمای گردشگری در یکی از هنرستان‌های کاشان راه‌اندازی می‌شود.
مهران سرمدیان ادامه داد: این اقدام به خاطر اهداف سازمانی و جهت دستیابی به شناخت، حفظ و توسعه آثار ملی و فرهنگ گردشگری و همچنین پتانسیل‌های موجود در این شهرستان در حوزه‌های گردشگری، بوم گردی، طبیعت‌گردی و همچنین گردشگری مذهبی و ارتقای سطح آموزش‌های تخصصی گردشگری، به‌منظور تربیت نیروی ماهر و متخصص، کاهش نرخ بیکاری جوانان و بهبود کیفیت خدمات گردشگری در شهرستان کاشان صورت پذیرفت. 
حسین مقنی، رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان کاشان نیز دراین‌باره گفت: طبق توافقات مندرج در این تفاهم‌نامه، هر دو اداره تعهداتی درزمینهٔ همکاری برای ایجاد این رشته دارند که شامل 5 ماده و 23 بند در زمینه‌های مختلف است.
وی تصریح کرد: همکاری در حوزه آموزش‌های تخصصی برای هنرجویان و توانمندسازی ضمن خدمت معلمان در دروس تخصصی، استفاده از امکانات و ابزارهای موجود و بناهای تحت پوشش اداره میراث فرهنگی به‌منظور برگزاری کارگاه‌های تخصصی و آموزشی هنرستان، به‌کارگیری هنرجویان این هنرستان در بناهای تاریخی و تأسیسات گردشگری کاشان به‌عنوان کارورز و راهنما در ایام نوروز و دیگر فصول گردشگری، مشارکت در برگزاری جشنواره‌ها، المپیادها و رویدادهای فرهنگی در زمینه‌های ملی، آئینی، سنتی و ایجاد کارگاه‌های تخصصی جهت برنامه‌ریزی‌های گردشگری که در ارتقای سطح کیفی این رشته مؤثر خواهد بود، از جمله موارد این تفاهم‌نامه است.
در حال حاضر 91 مؤسسه گردشگری در شهرستان کاشان، با ظرفیت اقامتی 2100 نفر، در حال ارائه خدمات به گردشگران هستند  که با نیازسنجی صورت گرفته، ایجاد رشته گردشگری به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین پیش‌نیازهای توسعه صنعت گردشگری ضروری شناخته می‌شود.

انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.