یک مدرس حوزه علمیه گفت: در زمانی که هجمه های سنگین فرهنگی جامعه را نشانه گرفته حفظ حجاب و عفاف تکلیف همگانی است.
به گزارش خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان در آران و بیدگل، حجت الاسلام حسین بنایی، شامگاه چهارشنبه در مصلی نمازجمعه در همایش عفاف و حجاب، اظهار کرد: در مسئله حجاب و عفاف باید سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد، سلامت فرهنگی و اجتماعی مردم در بسیاری از زمینه ها در گرو حجاب و عفاف است.
وی افزود: اسلام در حال حاضر از چند ناحیه تحت فشار سنگین و هجمه های فرهنگی و اجتماعی است، یکی از جانب دشمنان قسم خورده خارجی و غرب و دیگری کشورهای اسلامی که نماد و پرچم اسلام را با تحریف دچار مشکلات زیادی کرده اند.
وی گفت: در این زمینه از آل سعود بیش از دیگر گروه ها ضربه می خوریم، حمایت گروه های ضد دینی، داعش، تکفیری ها و وهابیت مورد حمایت آنها بیشترین ضربه را به اسلام واقعی و محمدی وارد کرده و از مسلمان، یک چهره خشن، بی فرهنگ، قاتل و ضد حقوق بشر در دنیا به نمایش گذاشته است.
بنایی به ویژگی اسلام واقعی اشاره کرد و گفت: اسلام دین کرامت و ارزش هاست، بیشترین و بهترین جایگاه در جامعه برای زن در دین اسلام آمده، زن به عنوان مکمل مرد و زیر بنای جامعه اسلامی معرفی شده در حالیکه در بهترین حالت غربی ها با نگاه کالا و غریزه جنسی به زن نگاه می کنند.
وی تصریح کرد: دشمن برای این زیربنای خانواده نقشه کشید، وقتی نتوانست در جبهه های نظامی، سیاسی، اقتصادی ما را تسلیم کند حوزه فرهنگی را که بهترین و کم هزینه ترین حوزه هست نشانه گرفت و با امکانات مختلف از جمله ایجاد بیش از 270 شبکه فارسی زبان برای القای فرهنگ مورد نظر خود و ایجاد شبکه ها و کانال های اینترنتی سعی در تغییر و تخریب ارزش های  فرهنگی از جمله حجاب و عفاف می کند.
وی ادامه داد: کار فرهنگی یک وظیفه همگانی است، کار یک نفر و یک دستگاه نیست، این باید دغدغه همگانی باشد، من از جایگاه طلبگی، وزارت صنعت و معدن با رونق تولید چادر ملی، افراد عادی جامعه به عنوان یک حق شهروندی و خواص و نخبگان از جایگاه خط دهی انجام وظیفه کنند و با کم کاری هر کدام جامعه ضربه خواهد خورد.
کدخبرنگار: 13094
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.