مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: برای تولید کارت ملی هوشمند به مرحله بومی سازی انبوه رسیده ایم و در آینده نزدیک تولید و توزیع کارت ملی هوشمند افزایش پیدا می کند.
به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان حسین غفرانی در دیدار با فرماندار کاشان، اظهار کرد: در شهرستان کاشان حدود 220 هزار نفر، کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند و حدود 50 هزار نفر دیگر باید کارت ملی خود را دریافت کنند.
وی با تقدیر از پیگیری و فعالیت فرمانداری کاشان در زمینه ثبت احوال، افزود: موقعیت مکانی نامناسب و قرار گرفتن در نقطه پرترافیک شهر، از جمله مشکلات اداره ثبت احوال است که باید با همکاری دو جانبه این مشکل نیز برطرف شود.
وی تصریح کرد: مهمترین سیاست‌های سازمان ثبت احوال، ثبت وقایع حیاتی و آمار جمعیتی در مهلت‌ مقرر، دسته‌بندی و ارایه آن به نهادهای مربوط است تا مبنای برنامه‌ریزی‌های آینده قرار بگیرد.
غفرانی گفت: همکاری مؤثر سازمان ثبت احوال با دهیاران، شهرداری‌ها و بیمارستان‌ها، زمینه ثبت به‌هنگام وقایع حیاتی را فراهم و ایران را به یکی از کشورهای پیشگام در تهیه و دسته‌بندی آمارهای جمعیتی تبدیل کرده است.
فرماندار کاشان گفت: آمار دقیق مهمترین اصل در رسیدگی و تصمیم گیری است. هر برنامه ریزی درست، نیازمند دریافت آمار و اطلاعات دقیق است که براساس آن توزیع صحیح اعتبارات با اولویت بندی انجام شود.
علی اکبر مرتضایی قهرودی اظهار کرد: تمامی مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی شهرستان کاشان موظف هستند نسبت برای دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.
وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهرستان کاشان آمادگی کامل جهت برگزاری این دوره انتخابات را دارد و تیم های برنامه ریزی و بررسی میدانی برای نیازسنجی در سطح شهرستان تشکیل شده است.
مرتضایی در این نشست خواستار راه اندازی مجدد نمایندگی اداره ثبت احوال در بخش نیاسر شد و تاکید کرد: امیدواریم با آغاز به کار این نمایندگی تا پایان تابستان، مشکل مردم ساکن در این منطقه کوهستانی برطرف شود. 

انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.