اخبار مرتبط

مجید حججی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از بعد از ظهر روز دوشنبه تا ساعت 11 امروز این مقدار بارندگی در منطقه ثبت شد که چنین تجربه ای در گذشته وجود نداشته و با هماهنگی اعضای مدیریت بحران سیل و خسارت اتفاق نیفتاده است.
وی بیان کرد: میزان بارش های سال زراعی کنونی تیران و کرون به بیش از 380 میلی متر رسیده که 100 میلی متر بیشتر از میزان زمان آبسالی بوده و در مقایسه با سال گذشته رشد 180 میلی متری داشته است.
وی ادامه داد: بارش برف به میزان 10 سانتی متر در غربی ترین نقطه شهرستان به ثبت رسید و در حال حاضر تمامی مسیرهای جاده ای و روستایی منطقه باز و ترافیک روان است.
فرماندار تیران و کرون به وضعیت آب دهی چشمه ها و میزان حجم سدخمیران اشاره و اضافه کرد: دبی آب چشمه مرغاب به هزار و 500 لیتر بر ثانیه رسیده و حجم آب سد خاکی شهید منتظری روستای خمیران به پنج هزار و 250 متر مکعب رسید و تا تکمیل ظرفیت این سد 2 میلیون متر مکعب آب نیاز است.
وی اضافه کرد: آب چشمه مرغاب به سد شهید منتظری هدایت می شود و رودخانه و کانال های فصلی آب سطحی را انتقال می دهند که بر روان سازی آب در این مسیرها نظارت وجود دارد.
حججی با اشاره به اینکه دهیاران، تیم های خدمات شهری و اعضای ستاد مدیریت بحران در حال آماده باش هستند، تصریح کرد: این آماده باش ادامه دارد و با توجه به پیش بینی افزایش بارش در 12 و 13 فروردین ماه این آمادگی در ایام بحران ادامه خواهد داشت.
وی یادآورشد : در مدت انجام بارش ها خسارت جانی ناشی از تصادف و سیلاب ها در تیران و کرون گزارش نشد ولی 10 خانه قدیمی فاقد سکنه و دامداری سنتی تخریب شده که برآورد این خسارت تاکنون انجام نشده و تیم کارشناسی برای برآورد خسارت در آینده این اقدام را انجام خواهند داد.
فرماندار تیران و کرون به آبگرفتی منازل اشاره کرد و گفت: 15 مورد آبگرفتگی منازل گزارش شده که توسط آتش نشانی، دهیاری و هلال احمر مشکل آن ها هنگام اعلام گزارش رفع شده و البته تدبیر لازم برای رفع بحران صورت گرفته است.
وی یادآورشد : ستاد تسهیلات سفر برای اسکان و خدمات رسانی به مسافر به صورت آماده باش کامل فعالیت خود را ادامه می دهد.
به گزارش ایرنا، با توجه به فعالیت سامانه بارشی جاری در کشور، احتمال طغیان رودخانه ها و وقوع سیلاب در برخی استان ها از جمله اصفهان وجود دارد.
هوای استان اصفهان، همچنان بارانی است اما از فردا این سامانه بارشی از استان خارج می شود.
تیران و کرون با بیش از 72 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
/6026/7131
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.