اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در اتاق بازرگانی افزود: در زمان حال زعفران در شهرستان فلاورجان کشت می شود که جوابگو بوده و به آب کمتری نیاز دارد.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود و کم آبی و خشکسالی باید به سمت کشت های زودبازده و با نیاز آبی کم پیش برویم.
رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به جاری شدن آب در زاینده رود، بیان کرد: در این مدت شاهد نشاط و شادابی مردم و حضور توریست و گردشگر فراوان در اصفهان بودیم و این در حالی است که اگر آب در زاینده رود جاری شود بسیاری از مشکلات و گرفتاری ها برطرف می شود.

** نرخ بیکاری اصفهان 2.8 درصد از متوسط کشوری بالاتر است
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان 14.1 درصد است، گفت: نرخ بیکاری استان 2.8 درصد از متوسط کشوری بیشتر بوده که برای اصفهان پسندیده نیست.
حمیدرضا فولادگر با بیان اینکه اصفهان برخوردار در وضعیت نامناسبی قرار دارد، تصریح کرد: این استان در رتبه کسب و کار جز استان های نامناسب قرار گرفت از این رو باید موانع سرمایه گذاری در اصفهان از میان برداشته شود.
وی ادامه داد: بخش عمده موانع سرمایه گذاری به کسب و کار و سخت گیری ها بر می گردد که پیشنهاد می کنم موارد و مشکلات به صورت ثابت در جلسات رسیدگی شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بروز رسانی قانون بهبود کسب و کار در دستور کار مجلس قرار دارد، افزود: رتبه کشور در قانون بهبود کسب و کار در سال 2019 با چهار رتبه تنزل به 128 رسیده است.
وی با بیان اینکه بیش از سه سال از ابلاغ قانون رفع موانع کسب و کار گذشته است، اظهارداشت: این ابلاغیه در راستای مباحث بانکی، دولتی و مطالبات آن ها، بخش صنعت، معدن، کشاورزی و فعالیت های دانش بنیان مورد رصد و پیگیری قرار گرفته است.
فولادگر با اشاره به الحاق 2 ماده در قانون رفع موانع تولید اضافه کرد: در راستای این قانون و در ستاد تسهیل که به صورت کشوری قانونمند شد، در این قانون اختیارات به استاندار که ریاست ستاد را برعهده دارد تفویض شده است.
وی با اشاره به قانون حداکثر استفاده از تولید داخل و حمایت از کالای ایرانی گفت: این قانون تصویب شده و شورای نگهبان ایراداتی به این قانون گرفته است که به زودی برطرف و به روز می شود.
به گفته نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، قانون حداکثر استفاده از تولید داخل و حمایت از کالای ایرانی گام مهمی در جهت حمایت از تولید داخل است.
شاخص فضای کسب و کار در این استان که در پاییز سال 1395 برابر با 5.73 بود در پایان پائیز امسال به 6.57 تنزل کرده است.
هفتادویکمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان با دستور کار مردمی کردن اقتصاد مقاومتی و نیاز آن به راهبرد و سیاست های اجرایی به ریاست معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
9913/6026/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.