اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی نژاد روز پنجشنبه در آیین افتتاح و کلنگ زنی چند طرح عمران شهری در کاشان افزود: توجه ویژه به شهرها و روستاهای کوچک و توزیع عادلانه خدمات و امکانات در دستور کار داریم و محل اجرای طرح ها بیشتر همین نقاط خواهد بود.
وی بیان کرد: امسال خوشبختانه بهمن متفاوتی را تجربه می کنیم و به رغم شرایط اقتصادی دشوار، 22 هزار و 335 طرح متفاوت کوچک و بزرگ با ارزش افزون بر 300 هزار میلیارد ریال در نقاط مختلف در حال کلنگ زنی و افتتاح است که نسبت به سال گذشته با 18 هزار و 206 طرح افزایش داشتیم که از جلمه یک هزار و 279 طرح با ارزش 20 هزار و 600 میلیارد ریال در استان اصفهان می باشد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در ادامه وحدت کلمه را عامل موفقیت در 40 سال گذشته از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران دانست و عنوان کرد: برای اینکه کشوری را از نظر مانایی و پایداری ارزیابی کنند، سه شاخص مهم در نظر می گیرند که یکی قدرت خدادادی مانند منابع زیر زمینی و موقیت جغرافیایی است.
وی اضافه کرد: دوم قدرت اقتصادی است که بسیاری کشورها در کنار منابع خدادادی، از دانش روز و بومی برای تحقق آن استفاده می کنند که ایران از جمله در قالب دانش هسته ای و پژوهشگاه رویان در این مسیر گام برداشت.
جمالی نژاد تصریح کرد: شاخص سوم که در کنار موارد پیشین قابل ارزیابی است، قدرت گفتمانی می باشد که جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته با آن مانا و پایدار مانده و همین شاخص با ایجاد همدلی و وفاق برای توسعه کشور اهمیت فراوانی داشته است.
وی تاکید کرد: مردم ایران در این قالب با شعار 'نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی' پویا و مانا شدند و این شاخص نه تنها در سیاست های کلان کشور و بحث های سیاسی، بلکه باید در همه موارد از جمله برنامه ریزی های شهری در کلانشهرها مورد توجه قرار گیرد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور یادآور شد: استکبار ستیزی مردم شریف ایران نیز با همین شاخص گفتمانی از نظر اقتدار به جهانیان نشان داده شده و امام راحل نیز در بحث وحدت کلمه تاکید فرمودند که مهمترین اصل در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، قدرت گفتمانی است.
وی افزود: این قدرت گفتمانی باید در شوراها و شهرداری ها نیز به دقت اعمال شود زیرا به هم افزایی، مشارکت و وحدت کلمه بین مسوولان منجر می شود.
جمالی نژاد همچنین به نقش خیرین در توسعه طرح های شهری به ویژه در سال های گذشته نیز اشاره کرد و گفت: مشارکت افراد نیکوکار بسیار اثرگذار است اما باید آنها را با استفاده از قدرت گفتمانی هدفمند کنیم.
به گزارش ایرنا، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها همچنین در آیین افتتاح و کلنگ زنی چهار طرح عمرانی شهری کاشان به نمایندگی از 40 طرح با ارزش 400 میلیارد ریال شرکت کرد.
6136/8123/6026/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.