مدیرکل مدیریت بحران استان قم از جمع آوری 47 میلیارد تومان کمک های مردمی کرونایی در این استان خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: کمک‌های مردمی به دو بخش کمک به بیمارستان‌ها و کمک به بیماران و مردم تقسیم شد و تا امروز بیش از ۴۷ میلیارد تومان کمک‌های مردمی در شهر قم جمع‌آوری‌شده است.

به گزارش جماران، محسن اروجی برپایی دو نقاهتگاه به کمک سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران را یکی از اقدامات مهم و مؤثر در ابتدای شیوع ویروس کرونا در قم خواند و اظهار داشت: با افزایش تعداد بیماران و کمبود تخت‌های بیمارستانی استاندار از سپاه و ارتش و هلال‌احمر درخواست کمک کرده و دو بیمارستان صحرایی برپا شد.

وی تشکیل نقاهتگاه یاوران مهدی در مسجد مقدس جمکران را موردبررسی قرار داد و مطرح کرد: نقاهتگاه یاوران مهدی (عج) با کمک سپاه برپاشده و ارتش جمهوری اسلامی ایران در ورزشگاه شهید سلیمانی پردیسان مستقر و کل منطقه پردیسان را ازنظر پوشش بیماری و ضدعفونی کردن مدیریت کردند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم ادامه داد: ضدعفونی کردن سطح شهر و کنترل ورودی‌ها و خروجی‌های شهر و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی نیز به کمک ارتش، سپاه، نیروهای هلال‌احمر، راهداری، نیروی انتظامی و پلیس‌راه انجام شد.

وی تعداد جلسات تشکیل‌شده با خیران شهر را ۸ جلسه اعلام کرد و گفت: کمک‌های مردمی به دو بخش کمک به بیمارستان‌ها و کمک به بیماران و مردم تقسیم شد و تا امروز بیش از ۴۷ میلیارد تومان کمک‌های مردمی در شهر قم جمع‌آوری‌شده است.

اروجی نوع کمک‌های مردمی رو تشریح و بیان کرد: تشکیل ستادهای مردمی در مساجد و موکب‌ها به‌صورت خودجوش و حضور گروه‌های جهادی در بیمارستان‌ها و بهشت معصومه(س) بسیاری از چالش‌های مدیریت بحران را حل می‌کرد.

وی همکاری و تاب‌آوری مردم و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را عامل کاهش بیماری کرونا در قم دانست و یادآور شد: در آن زمان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و سپس فاصله‌گذاری هوشمند باعث رسیدن بیماران بستری قم به عدد دورقمی شد.

مدیرکل مدیریت بحران استاندار قم یکی از عوامل افزایش مجدد بیماری کرونا در شهر را آغاز به کار باشگاه‌ها و تالارها و برگزاری مراسمات ختم و عروسی بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم با اجباری شدن استفاده از ماسک از ۱۵ تیر و رعایت مجدد فاصله‌گذاری هوشمند و پویا شاهد کنترل بیماری در سطح استان باشیم.

وی در ادامه به کمک تولیدگران و صنعتگران استان قم در تولید ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده اشاره کرد و گفت: شیوع بیماری کرونا عامل همبستگی همه اقشار جامعه شده و مدیریت ستاد مبارزه با کرونا استان در قم عامل این همبستگی و عملکرد مثبت بوده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.