به گزارش روز چهارشنبه مرکز خبر حوزه، در نامه آیت‌الله علیرضا اعرافی آمده است:با عنایت به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در برخی از استان‌ها و شروع ثبت‌نام نامزدها و مقدمات فعالیت‌های تبلیغاتی و انتخاباتی و ضرورت شفاف بودن نقش و رسالت حوزه‌های علمیه در تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تلاش در جهت معرفی کاندیداهای اصلح نکات و ملاحظات زیر به استحضار می‌رساند.

نامه ادامه یافته است: مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی و اتکا آن بر رای ملت مومن و قهرمان ایران از برجسته‌ترین امتیازات این نظام مقدس بر همه حکومت‌های مدعی دموکراسی در جهان است چنانکه ایران اسلامی همواره افتخار بالاترین درصد شرکت مردم در انتخابات را نسبت به دیگر کشورها داشته.شایسته است کلیه حوزویان محترم اعم از مدیران و معاونان و اساتید و طلاب مراکز و مدارس کشور ترغیب امت حزب‌الله به شرکت فعال در انتخابات را در دستور کار خویش قرار دهند.

نامه حاکی است: با توجه به نگاه بلند امام خمینی (ره) به قوه مقننه و سخن گران‌سنگ (مجلس در رأس امور است)، لازم است شخصیت‌هایی به نمایندگی مردم در مجلس حضور یافته و زمام قانون‌گذاری را به دست‌گیرند که برترین‌های عرصه دیانت و ایمان، تفکر انقلابی و تلاش جهادی، تخصص و تعهد، دانش لازم و ابداع و خلاقیت، زهد و محرومیت‌زدایی از مستضعفین، صلابت در برابر قدرت‌های پوشالی استکبار و تواضع در برابر مردم و درنهایت دارای اعتقاد عمیق و التزام عملی به ولایت‌فقیه باشند.

در این نامه اضافه‌شده است: شایسته است حوزویان عزیز این شاخص‌های نمایندگی را به مردم عزیز اطلاع‌رسانی کرده تا ملت انقلابی ما بر اساس آن‌ها نمایندگان خویش را برگزینند.

نامه ادامه یافته است: روحانیت و حوزه‌های علمیه همواره نقش راهبری کلی و حمایت از کل نیروها و طیف‌های فکری و سیاسی امت اسلامی و انقلابی را به عهده داشته و باید از محدودشده در برخی از جریان‌های سیاسی و انتخاباتی پرهیز کنند.

در این نامه تاکید شده است: بر این اساس لازم است کلیه مدیران و مسئولان مراکز و مدارس حوزوی کشور از ورود در تشکل‌های حزبی و جناحی و تبلیغ له یا علیه اشخاص پرهیزکرده و از واگذاری فضای حوزوی به جریان‌های تبلیغی نامزدهای خاص یا جناح‌ها خودداری نمایند.

انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم‌ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.