مرتضی حیدری عصر شنبه درنشست خبری ستاد انتخابات استان قم،‌ افزود: بر اساس پیش بینی ها تعداد صندوق های رای استان نیز نسبت به دوره های قبل به دلیل رشد جمعیت استان،‌ ۱۰ درصد رشد خواهد داشت که این موضوع پس از تشکیل جلسات لازم اعلام نهایی می‌شود.

رئیس هیات اجرایی انتخابات قم ادامه داد: امروز فرآیند اجرایی انتخابات درقم با صدور دستور ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری رسما کلید خورد.

 حیدری گفت: داوطلبان شرکت در مجلس خبرگان رهبری از پانزدهم تا بیست و یکم آذرماه می‌توانند برای ثبت نام مراجعه کنند.

وی ادامه داد:‌ فرآیند ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی نیز از دهم تا شانزدهم آذرماه انجام خواهد شد.

رئیس هیات اجرایی انتخابات قم تاکید کرد:‌ وضعیت داوطلبان شرکت در انتخابات بعد از تعیین صلاحیتشان اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد:‌ بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته انتخابات در قم  در ۷۰۰ شعبه برگزار می‌شود.

فرماندارقم گفت: این دوره از انتخابات واقعا حساس است و همه باید برای حضور و مشارکت حداکثری مردم تلاش کنند، انقلاب همه چیز خود را از مردم گرفته است، هنوز هم با اتکا به مردم پیش می‌رود.

وی بیان کرد:‌ امید است با انتخاب نمایندگانی کارآمد در مجلس شورای اسلامی بسیاری از مشکلات کشور حل شود.

وی ادامه داد:‌ از اصحاب رسانه استان می‌خواهیم مستقیم اخبار را از مجریان انتخابات بگیرند و از ابتدای کار کمک کنند که فضای قم اخلاق مدار و توام با معنویت در عرصه انتخابات باشد.

حیدری گفت:‌ باید با ترویج اخلاق پسندیده از قم فضای آرمانی در موضوع انتخابات ارائه دهیم.

وی بیان کرد:‌ بخش ستاد انتخابات استان در پایگاه اطلاع رسانی استانداری قم ایجاد شده است و همه اخبار از این طریق اعلام خواهد شد،‌ همچنین روابط عمومی فرمانداری اخبار را به اطلاع اصحاب رسانه استان خواهد رساند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به هماهنگی فرمانداری قم با اداره کل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی استان برای حل مشکلات مردم در بخش اعتراض به دریافت یارانه بنزین اشاره کرد و گفت با تلاش های صورت گرفته، تعداد مراجعه مردم در این زمینه در حال کاهش است.

تشکیل هیات بازرسی استان قم 

رئیس هیات بازرسی انتخابات قم نیز در این جلسه گفت: هیات بازرسی استان همزمان با آغاز ثبت نام کار خود را آغاز می‌کند و طبق برنامه کار خود را انجام خواهد داد.

محسن بهشتی افزود: هیات بازرسی استان و شهرستان تشکیل شده و همه پیش بینی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بر اساس تجارب دوره های گذشته به دنبال انتنخابات پرشور و با صلابت بالا هستیم و امیدواریم نمایندگان از استان به مجلس راه یابند که سرعت بخش روند توسعه استان هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت:‌ طبق روال هر صندوق یک بازرس، هر ۱۰ صندوق یک سر بازرس و هر منطقه انتخاباتی یک بازرس ویژه دارد، البته هنوز برای انتخابات سال جاری در این خصوص مصوبه ای ابلاغ نشده است.

فعالیت ۴۸ حزب در استان قم 

مدیرکل سیاسی استانداری قم نیز در این جلسه گفت: اکنون در قم ۴۸ حزب شعبه دار و ۳۰ حزب دارای دفتر فرعی در قم فعال است.

مرتضی بابایی گفت:‌ احزابی که می‌خواهند گروهی و در قالب جبهه فعالیت کنند باید اسامی اعضای خود را به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب اطلاع دهند تا فعالیت آنان قانونی باشد.

انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،‌ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.