به گزارش عصر شنبه مرکز خبر حوزه آیت الله علیرضا اعرافی روز شنبه در دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: حوزه نیز این آمادگی را دارد که با ظرفیت عظیم خود در فرهنگ سازی و پیشگیری از این معضل اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی قم کمک نماید.

وی با اشاره به لزوم همکاری و تعامل دانشگاه علوم پزشکی با حوزه در همه عرصه ها گفت: در درختواره رشته های حوزه به برخی سرفصل هایی که مربوط به مباحث پزشکی و سلامت میباشد نگاه ویژه ای شده است و در این عرصه میتوان به فقه سلامت اشاره کرد؛ در موضوع شناسی و شناخت جامعه از واقعیت جامعه پزشکی نیاز به یک تعامل و همفکری خوب بین حوزه و دانشگاه علوم پزشکی می باشد و استفاده از ظرفیت عظیم حوزه و خانواده های آنان در این شناخت بسیار مهم است.

مدیر حوزه های علمیه با انتقاد از نحوه رسیدگی و پاسخگویی به بیماران از سوی مراکز درمانی قم گفت: مردم همچنان از خدمات پزشکی گلایه مندند و امیدواریم در دوره مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی قم گام بزرگی در این بخش برداشته شود تا رضایت مردم بیش از پیش جلب شود و این کار مهم باید در اولویت قرار گیرد.

در ابتدای این دیدار ‌محمد رضا قدیر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم به تشریح برخی فعالیت های صورت گرفته در مدیریت جدید این دانشگاه پرداخت و بر لزوم تعامل و همکاری با حوزه در حل بسیاری از مشکلات و معضلات عرصه سلامت تاکید کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.