عبدالله جلالی چهارشنبه شب در آیین افتتاح و بهره برداری از مجموعه ورزشی سرلشگر خلبان شهید عباس اکبری قم افزود: توسعه سرانه فضای سبز در افق و سند چشم انداز ۲۰ ساله شهرداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی در ادامه بیان کرد: توسعه مباحث فرهنگی، اجتماعی و ورزشی از اولویت ها و مباحث مهم شورای اسلامی شهر و شهرداری قم است.
وی گفت: ده ها پروژه عمرانی توسط شهرداری قم در دست اجرا بوده و تا پایان سال بخش مهمی از این پروژه ها تکمیل و به بهره برداری می رسند.
وی با اشاره به روند عملیات عمرانی تقاطع سه سطح ولی عصر قم خاطرنشان کرد: یکهزار و ۱۰۰ میلیون تن بتن ریزی در طول یک روز در تقاطع غیرهمسطح ولی عصر انجام گرفت که یک اقدام کم نظیر در طرح های عمرانی و امر پل سازی در کشور است.
جلالی بیان کرد: روند تکمیل و بهره برداری از باغ پرندگان قم با وضعیت مطلوبی در دست اجرا است، همچنین شهربازی های پیش بینی شده شهرداری قم نیز با تکمیل مراحل تجیهز به زودی در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
وی عنوان کرد: تجهیزات تله سیژ بوستان علوی به صورت کامل بعد از گذشت ۲ سال کارشکنی گمرک در اختیار شهرداری قم قرار گرفته به زودی در این محل نصب خواهد شد.
رییس شورای اسلامی شهر قم تاکید کرد: خیابان انقلاب به زودی در ادامه پیاده راه سازی معابر اطراف حرم مطهر به پیاده راه تبدیل خواهد شد.
جلالی گفت: با تبدیل خیابان انقلاب به پیاده راه و ساماندهی اطراف حرم، آرامش و سرمایه گذاری در هسته مرکزی شهر روند بهتری به خود خواهد گرفت.
وی اظهار کرد: جبران عقب ماندگی های ای قم، هدف مهمی بوده که در مجموعه مدیریت شهری قم دنبال می شود.
وی افزود: از ابتدای هفته گذشته ۱۱۰ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوس رانی قم اضافه شده و به زودی خطوط اتوبوس رانی شهر نیز تغییر پیدا خواهد کرد.
جلالی گفت: برای خرید این ۱۱۰ دستگاه اتوبوس، شهرداری قم بی از ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.
وی  در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: دومین کنگره ملی ۶ هزار شهید استان قم سال آینده برگزار می شود و اقدامات شهرداری قم در این رابطه به تدریج آغاز شده است.
در پایان این آیین از خانواده شهید عباس اکبری تجلیل و از سند هویتی این خلبان شهید رونمایی شد.
مجموعه ورزشی سرلشگر خلبان شهید عباس اکبری با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
سرلشگر خلبان شهید عباس اکبری سال ۶۷ در شهر کرکوک عراق به شهادت رسید و در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم مدفون است.

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.