به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، وی روز چهارشنبه در دیدار رئیس این دانشگاه تاکید کرد: قهوه‌خانه مصداق اماکن عمومی است.

وی در ادامه با اشاره به موضوع طبابت و فقه گفت: این دو رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند و در بسیاری از موارد همانند روزه، نوع نمازخواندن، غسل کردن و غیره اگرچه دستورات کلی را فقیه صادر می‌کند، اما طبیب در جزییات ورود کرده و درصورتی‌که برای بدن مضر باشد، آن را اعلام می‌کند.

آیت‌الله سبحانی افزود: فقیه و طبیب هر دو در خدمت مردم هستند و اقدام‌های آن‌ها مکمل یکدیگر است، ازاین‌رو همان‌طور که فقیه باید عادل، باتقوا و پیراستگی داشته باشد، طبیب نیز باید از این مسائل برخوردار باشد.

وی بابیان اینکه همگان نیازمند تذکر هستیم گفت: پزشکانی که در قم حضور دارند، افرادی حاذق و باتقوا هستند اما نیاز هست برای همه جلسات اخلاقی و تقوایی نیز برگزار شود، ازاین‌رو باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

وی با اشاره به روند توسعه فضاهای درمانی و بیمارستانی گفت: پیش از انقلاب استان قم از این نظر هیچ امکاناتی نداشت اما به برکت نظام اسلامی، امروزه شاهد توسعه مراکز درمانی و بیمارستانی و همچنین احداث بیمارستان هزار تختخوابی در قم هستیم.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به طرح «قم شهر بدون دخانیات» که از سوی سازمان جهانی بهداشت مطرح‌شده است گفت: در این زمینه باید سمینار و جلسات فرهنگ‌سازی به‌ویژه در میان جوانان و دانشجویان برگزار کنید، چراکه از قم انتظار می‌رود درزمینهٔ عدم مصرف مواد مخدر و مواد دخانی وضعیت بهتری داشته باشد.

محمدرضا قدیر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این دیدار بابیان اینکه آماده خدمات‌رسانی به مردم و علما و همچنین بهره‌گیری از نظرات مراجع عظام تقلید هستیم گفت: نظرات و رهنمودهای شما، کارساز و اثربخش است و می‌تواند در راستای خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به مردم موثر باشد.

سید حسن عادلی رئیس جمعیت مبارزه با دخانیات استان قم نیز در این جلسه گفت: طرحی از سوی سازمان جهانی بهداشت مبنی بر معرفی شهرهای مکه، مدینه، قم و مشهد به‌عنوان شهرهای بدون دخانیات مطرح‌شده که امیدواریم بتوانیم در این راستا گام برداریم.

۱۱۷۵ /

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.