بهرام سرمست عصر سه‌شنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید قم در واحد کشاورزی و دام‌پروری بخش مرکزی این استان با اشاره به دیدار اخیر خود با رئیس‌جمهوری اظهار داشت: دکتر روحانی نگاه ویژه‌ای به قم دارد و در این دیدار نیز مواردی از سوی ایشان در حوزه اقتصادی و رونق تولید مورد تاکید قرار گرفت که تکلیف ما را برای پیگیری امور سنگین‌تر کرد.

وی بابیان اینکه یکی از طرح‌های مهمی که دنبال می‌کنیم، تکریم ارباب‌رجوع است، بیان داشت: تمام کارآفرینان و تولیدکنندگانی که سهم مهمی در تولید استان دارند، ارباب‌رجوع ما هستند و اربابان واقعی ما محسوب می‌شوند، و هر موقع اراده کنند دفتر استاندار به روی آن‌ها باز است.

وی گفت: همه تولیدکنندگانی که دارای شرایط  یادشده هستند، بدون وقت قبلی می‌توانند با استاندار ملاقات کنند و در این خصوص کارت ویژه‌ای را نیز دریافت می‌کنند.

وی افزود: در مرحله بعدی واحدهایی که بین ۵۰ تا ۱۰۰ تن اشتغال دارند نیز مشمول طرح قرار خواهند گرفت‌.

سرمست با اشاره به استقبال رئیس‌جمهوری از این طرح استانداری قم خاطرنشان کرد: این طرح در قم به‌صورت آزمونه اجرا و بعد به سایر استان‌ها تعمیم پیدا می‌کند.

استاندار قم تاکید کرد: از مسئولان دستگاه‌های اجرایی قم به معنای واقعی کلمه انتظار داریم همین حس را به تولیدکنندگان داشته باشند.

استانداران قم ، تهران و البرز روز گذشته با رئیس جمهوری دیدار و گفت وگو کردند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود موضوع برداشت بی‌رویه شن و ماسه از بستر رودخانه‌های قم را موردتوجه قرار داد و افزود: شورای معادن باید در این زمینه تصمیم مشخصی را بگیرد.

سرمست همچنین با اشاره به‌ضرورت تعیین یک سیاست مشخص و شفاف برای تامین آب موردنیاز کشاورزان و بهره‌برداران استان گفت: شورای حفاظت منابع آب قم باید تا دو هفته دیگر تشکیل جلسه دهد، و برای کشاورزانی که در عمل قابلیت خود را نشان دادند، شرایطی را برای حداکثر بهره‌برداری از آب فراهم کند.

استاندار قم همچنین موضوع امنیت سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران را مهم دانست و گفت: بر اساس توافق‌ها و تفاهم‌نامه‌هایی که سرمایه‌گذاران در استان دارند، حوزه معاونت سیاسی امنیتی، اجتماعی استانداری مکلف است، در خصوص ارتقاء ضریب امنیتی جاده‌های روستایی و مزارع اقدام‌های لازم را انجام دهد.

استاندار قم همچنین با اشاره به موضوع تامین حق آبه های رودخانه‌های قمرود و ساوه نیز گفت: در مورد قمرود امسال به‌نوعی تدبیر کردیم که بیشترین استفاده را از آن داشته باشیم، ولی حق آبه ساوه در حال پیگیری است و  حفاظت محیط‌زیست و آب منطقه‌ای استان باید آن را دنبال کنند.

سرمست امروز در سفر به بخش‌های جعفریه و مرکزی این استان از سه واحد کشاورزی و دام‌پروری بازدید کرد و در جریان فعالیت‌ها و همچنین مشکل‌ها و موانع این واحدها قرار گرفت.

استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش جعفریه، کهک، مرکزی، خلجستان و سلفچگان است؛ همچنین قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تن است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می‌کنند.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.