سرهنگ مهرداد حاجی زاده روز سه شنبه درکنفرانس تخصصی حقوق کودک درسالن جلسات استانداری قم افزود:‌ تقویت فرهنگ همیار پلیس در کاهش آسیب‌های اجتماعی و سوانح راهنمایی و رانندگی اثر بخش است.

در سال تحصیلی جاری حدود ۲۶۵ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل شدند.
وی همچنین بیان کرد: از ابتدای سال جاری جرایم مربوط به کودکان با افزایش کمی و کیفی دانش آموزان ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده است.
وی گفت:‌ ۵ درصد از قربانیان جرایم اجتماعی استان را کودکان تشکیل داده اند که از اهمیت افزایش اقدامهای پیشگیرانه حکایت دارد.
معاون اجتماعی فرهنگی انتظامی قم بیان کرد: به صورت متوسط سالانه ۱۵ هزار پرونده در رابطه با اختلافات خانوادگی در استان  تشکیل می‌شود که آسیب‌های جبران ناپذیری را به کودکان وارد میکند.
وی با تاکید بر روند روبه به افزایش آموزشهای فراگیر دانش آموزی تاکید کرد:سالانه ۱۷ هزار دانش آموز قمی تحت آموزش های فراگیر خاص قرار می‌گیرند.
حاجی زاده تصریح کرد: در پرونده هایی که یک طرف آن در رابطه با کودکان است در مراکز مددکاری و مشاوره ای نیروی انتظامی بررسی می‌شود.
وی اظهار کرد: ۵۰ هزار کودک استان در معرض آسیب های جدی هستند و در صورتی که در زیر حمایت های لازم قرار نگیرند، جامعه پذیری و قانون گریزی آنان مشکل خواهد شد.
وی عنوان کرد: روند آماده سازی زیرساخت های پلیس اطفال در استان قم در دست اجرا بوده و یک مرکز مشاوره در این زمینه راه اندازی شده است.


قم به شهر " دوست دار کودک" تبدیل می شود
مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری قم نیز بیان کرد: سیاست شهر دوست دار کودک همزمان با تمام شهرداریهای کشور در شهرداری قم در حال پیگیری و اجراست.
ابوالقاسم مقیمی اضافه کرد: در شهر دوست دار کودک، فضای کالبدی شهر به نحو طراحی می شود که در آن فضاهای بازی به حد کافی برای کودکان پیش بینی شده باشد.
وی ادامه داد: همچنین مبلمان شهری شهر دوست دار کودک متناسب با روحیات کودکان و محل بازی و عبور و مرور آنها امن است.
مقیمی خاطرنشان کرد: احداث بوستان کودک در قم و تجهیز وسایل بازی در بوستان ها و شهربازی ها شهر قم از مصادیق توسعه سیاست شهر دوست دار کودک در شهرداری قم است.
وی ادامه داد: همچنین ارائه آموزش های مهارت زندگی، برگزاری جشنواره مرتبط با حقوق شهروندی و افزایش نشاط اجتماعی نیز در راستای شهر دوست دار کودک در شهرداری قم دنبال می شود.
مقیمی عنوان کرد: در سراهای محله شهر قم نیز مهارت های مختلف زندگی مانند مهارت نه گفتن به کودکان و جنگ های نشاط کودک و مهارت ذهنی به صورت مستمر ارائه می شود.
وی تاکید کرد: برای فرهنگ سازی در زمینه مدیریت پسماند، به زودی فرهنگ سرای خدمات شهری راه اندازی می شود.

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/ 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.