حجت الاسلام والمسلمین حسن ملک محمدی روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: تا زمانی که فرهنگ مقاومت، جهاد، ظلم ستیزی و حمایت از مظلوم در ما زنده باشد، این تقابل میان یزدیان و عاشورائیان همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به ضرورت تطبیق فرهنگ عاشورایی با زمان کنونی گفت: برای اینکه در صحنه های حساس، به وظایف و تکالیف خود عمل کنیم باید مانند یاران امام حسین (ع) که در روز عاشورا گوش به فرمان ایشان به عنوان ولی خدا بودند، در این زمان نیز ما گوش به فرمان ولی فقیه باشیم.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی یادآورشد: به تعبیر یکی از مراجع عظام تقلید، رهبر معظم انقلاب، حسین زمان و کوثر است و امروز جبهه کوثر در برابر جبهه تکاثر قرار دارد، ما باید با اطاعت از ولایت، در جبهه کوثر مقاومت کنیم و بدانیم که این مقاومت امنیت ساز است.
ملک محمدی خاطرنشان کرد: در دهه دوم انقلاب اسلامی ایران تاسی از فرهنگ عاشورای حسینی میتواند به میزان قابل توجهی در تمدن سازی اسلامی از جمله در تقویت روحیه و تفکر ظلم ستیزی، مقاومت در برابر ستمگران و زورگویان و کمک به مظلومان موثر و تعیین کننده باشد.
استاد حوزه و دانشگاه گفت:در حقیقت بیانیه رهبر معظم انقلاب و گام دوم انقلاب، انتقال آرام قدرت به جوانان به عنوان چشمه های لایزال الهی بوده و ما باید همانگونه که امام حسین (ع) در کربلا به حضرت قاسم (ع)، حضرت علی اکبر(ع) و جوانان بنی هاشم میدان داد باید به جوانان  میدان بدهیم تا با فرهنگ جهاد و مقاومت و با نشاط امور را به پیش ببرند.
ملک محمدی گفت: حضرت امام خمینی (ره) در دفاع مقدس کار را به جوانان سپردند و رهبر معظم انقلاب نیز با این نگاه جوانگرایی و اعتماد به جوانان، زمینه را برای تحقق تمدن نوین اسلامی فراهم می کنند و ما باید همراه و تابع ایشان باشیم و این همان روحیه حسینی و عاشورایی است.

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.