اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید محمد بطحایی عصر پنجشنبه در آیین تجلیل از دانش آموزان برتر مسابقات قرآن، عترت و نماز مدارس قم با بیان این که فقط حفظ قرآن ملاک و هدف وزارت آموزش و پرورش نیست، افزود: کسی که وارد فرهنگ عترت و اهل بیت(ع) شد، حفاظی دور وی ایجاد می شود که از هجمه های سنگین و ناجوانمردانه مصون می ماند.
وی با بیان این که امروز آسیب های بسیاری بنیان خانواده را هدف گرفته و در معرض تهدید قرار داده است، اضافه کرد: برخی افراد که ظاهر روشن فکرانه دارند می گویند مسابقات قرآنی سطحی است و باید برنامه ای برای تعمیق ایمان دانش آموزان اجرا شود.
وی تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش معقتد است که ایمان از مسائل سطحی تقویت می گردد تا به مسائل عمقی و بصیریت افزایی منتهی شود.
بطحایی با بیان این که تربیت مهم ترین وظیفه آموزش و پرورش است، گفت: فردی که در مسیر تربیت گام برمی دارد، متصف به اخلاق الهی و ویژگی های انسانی می شود و توفیقات زیادی در زندگی کسب می کند.
وی تاکید کرد: شرایط مناسبی را در مدارس ایجاد می کنیم تا کودکان و نوجوانان مسیر منتهی به فرهنگ و تربیت اسلامی را طی کنند و متصف به اخلاق نیکو و قرآنی شوند.
وی خطاب به دانش آموزان برگزیده مسابقات قرآن و نماز، بیان کرد: شما یکی از مهمترین لوازم تربیت که کلام خداوند می باشد را به دست آورده اید و قرآن مهم ترین و ارزشمندترین هدیه ای است که خداوند به اشرف مخلوقات هدیه کرده است.
بطحایی در ادامه با اشاره به این که فرهنگ اسلامی در دنیای امروز به صورت ناجوانمردانه ای مورد سوءاستفاده دشمنان قرار می گیرد، برگزاری مسابقات قرآن و نماز در سطح دانش آموزان را مورد اشاره قرار داد و افزود: خداوند با این هدیه ارزشمند(قرآن) به انسان، او را از خطرات مسیر زندگی، گمراهی ها و تباهی ها مصون داشته است.
در این آیین که با حضور بهرام سرمست استاندار قم و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، از تعدادی از دانش آموزان برگزیده سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز مدارس قم تقدیر و از نرم افزار تلفن همراه صبحگاه برای اجرای مراسم آغازین در مدارس رونمایی شد.
سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش امروز در سفر به شهر قم علاوه بر دیدار با شماری از مراجع تقلید و علما، در هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش قم شرکت کرد.
/2085/ 1175
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.