اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی، وی عصر پنجشنبه در دیدار محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، افزود: متاسفانه در برخی ساخت و سازها مشاهده می شود که طبق روش و معماری غربی پیش رفته اند که باید جلوی این موضوع را گرفت.
این مرجع تقلید بر لزوم توجه به جنبه های دینی در ساخت و سازها تاکید و تصریح کرد: در برخی ساخت و سازها به زیرساخت های معنوی و دینی توجه نشده است، هزاران واحد مسکونی در یک محل ساخته می شود اما متاسفانه به اندازه کافی مسجد و اماکن دینی و فرهنگی احداث نشده است.
آیت الله مکارم شیرازی، با توصیه به سرمایه گذاری وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد اماکن مذهبی مانند مساجد در مناطقی جدیدسازی که فاقد زیراسخت های مذهبی هستند تاکید کرد: ساخت و سازها باید به گونه ای باشد که به لحاظ دینی مشرف بر یکدیگر نباشد تا زمینه برای راحتی بیشتر ساکنان فراهم شود.
وی همچنین بر لزوم توجه به مناطق حاشیه ای و برنامه ریزی لازم برای توجه به این مناطق و احداث زیرساخت های دینی و فرهنگی تاکید کردند.
این مرجع تقلید، همچنین اظهار داشت: باید به همان اندازه که به ساخت و سازهای شهری توجه می کنید به مناطق روستایی نیز توجه داشته باشید تا مانع از مهاجرت روستائیان به شهرها شد.
وی مسکن را یکی از مهم ترین نیازهای مردم در کشور دانست و فرمودند: هرچه در این زمینه کمک و سرمایه گذاری شود بجاست.
آیت الله مکارم شیرازی، در ادامه بسیاری از ساخت و سازها را بدون توجه به نیاز مناطق و ناشی از بی نظمی و نبود برنامه مدون دانست و فرمود: برج های زیادی در شهرها ساخته می شود اما بسیاری از اینها خالی از سکنه است، باید دست اندرکاران وزارت راه و شهرسازی و دیگر نهادهای دست اندرکاران به میزان نیاز مناطق و شهرها توجه کنند و بیش از آن اجازه ندهند.
وی، در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تسریع در روند احداث فرودگاه قم تاکید کرد و فرمود: قم موقعیت ویژه ای به لحاظ مذهبی، فرهنگی و دینی دارد و سالانه میلیون ها نفر از داخل و خارج به این شهر سفر می کنند که سرعت بخشی در روند اجرای و تکمیل این طرح ها می تواند به توسعه عمرانی قم سرعت بخشد.
7404/ 6133/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.