اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید مرتضی سقائیان نژاد روز پنجشنبه در ستاد بازآفرینی پایداری شهری با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در سالن امام جواد(ع) استانداری قم،افزود: تمام شرایطی که باید برای حرکت در جهت بازآفرینی بافت های فرسوده در شهر ایجاد شود، فراهم شده ولی به دلیل یکپارچه نشدن ظرفیت های ادارات مختلف در راستای احیای بافت های ناکارآمد، وضعیت آنها همچنان نامطلوب است.
وی گفت: ادارات مختلف به صورت موازی و بدون هماهنگی درحال کار در بافت فرسوده هستند که این موضوع بازآفرینی این بافت را درقم دچار چالش کرده است.
سقائیان نژاد، یکی از معضلات را اختصاص زمین به عنوان پشتیبان برای احیای بافت های ناکارآمد ذکر کرد و گفت: 48 هکتار زمین در منطقه پردیسان قرار شد به سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم واگذار شود ولی بار دیگر موضوع زمین مورد نظر در این جلسه مطرح شده که درست نیست.
وی گفت: 30 هکتار زمین قرار بود برای ساماندهی مشاغل غیررسمی به شهرداری تخصیص یابد که واگذاری این اراضی با وجود تصویب در سال 96، تاکنون اتفاق نیفتاده است.
وی با اشاره به تخصیص 2 ردیف بودجه ملی برای احیای بافت فرسوده درقم گفت: نگران هستیم که تعلل درباره استفاده از این بودجه موجب، جذب آن اعتبارات توسط استان های دیگر شود.
سقائیان نژاد با بیان اینکه فضا را برای کار شهرداری در بافت های فرسوده باز کنید، گفت: شهرداری قم سالانه بیش از 15 هزار میلیاردر ریال کار عمرانی در شهر انجام می دهد و باید به جای سنگ اندازی و ایجاد مشکل، بستر لازم را فراهم کرد.
وی با اشاره به تملک 18 هزار متر تملک توسط شهرداری گفت: این نهاد با وجود همه مشکلات درحال اجرای بازآفرینی و بهسازی بافت های فرسوده است که همگرایی سایر دستگاه ها می تواند این بازآفرینی را شتاب بیشتری بدهد.
7404/ 6133/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.