اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مهرداد غضنفری عصر چهارشنبه در پایان دیدار معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری با آیت الله حسینی بوشهری، در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هدف گذاری صورت گرفته برای این سند 40 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای 14 هزار تن بوده که تا کنون بالغ بر 70 درصد سرمایه گذاری و همچنین بیش از 80 درصد اشتغال پیش بینی شده، محقق شده است.
سند توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال قم، اردیبهشت ماه امسال همزمان با هفته کارگر و تجلیل از کارگران نمونه، در این استان رونمایی شد.
وی با اشاره به اینکه شاخص جمعیت روستایی قم چهار درصد است، اضافه کرد: بخش عمده ای از این سرمایه ها به سمت روستاها هدایت شد و در این زمینه در حوزه رونق تولید و اشتغال پایدار روستایی منابع خوبی اختصاص پیدا کرده است.
وی گفت: 50 درصد اعتبارهای پرداخت شده بیشتر در حوزه تولیدات روستایی و مشاغل خرد کشاورزان است، هر چند در حوزه صنعت نیز کارهای خوبی در استان صورت گرفته است.
معاون استاندار قم بیان کرد: هدف از این اقدام ها ایجاد انگیزه در روستاییان برای کار و تولید در روستاها و مهاجرت معکوس از شهر به روستا به عنوان قطب تولید و همچنین تکمیل زنجیره تولید است که با ترمیم اعتبارات استان این موضوع محقق خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش سهم تسهیلات رونق تولید استان از پنج هزار میلیارد ریال به 9 هزار میلیارد ریال افزود: این افزایش سهم منابع، برخاسته از سهم تولید، ارتقاء ظرفیت واحدهای تولیدی و وارد مدار شدن واحدهای راکد است.‌
وی تصریح کرد: بر اساس گزارش مستند کمیته های نظارتی، خوشبختانه در حال حاضر ایجاد اشتغال جدید و تثبیت اشتغال گذشته را شاهد هستیم.‌
غضنفری اذعان داشت: در حوزه تولید ظرفیت اسمی واحدهای موجود دست کم 20 درصد افزایش پیدا کرده و بالغ بر 500 تن اشتغال جدید ایجاد شده و در زمینه تثبیت اشتغال که اولویت نخست ماست، نیز نتایج خوبی حاصل شده است.
وی گفت: در حال حاضر 53 هزار تن در حوزه صنعت استان مشغول به کار هستند و در حوزه اشتغال روستایی نیز برنامه ها در حال اجراست و جمع بندی آن را پایان اسفندماه اعلام خواهیم کرد.
طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395، قم دارای 127 روستا با جمعیت بالای 20 خانوار است، جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از 55 هزار و 865 تن است که در قالب 17 هزار و 385 خانوار زندگی می کنند.
محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری، امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو می کند. افتتاح طرح های روستایی از جمله برنامه های فردای معاون رئیس جمهوری، در قم است.
7403 / 1175
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.