به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی، وی روز چهارشنبه در دیدار اعضای بسیج سازمان صدا و سیما افزود: رسانه ملی باید به گونه ای برنامه ریزی کند که تخریب ها و هجمه های صورت گرفته در فضای مجازی کم اثر و بی اثر شود.
وی با بیان اینکه در دنیای امروز تاثیر رسانه ها از سلاح جنگی نیز بیشتر است، گفت: کشورهای مختلف روی مسائل رسانه ای سرمایه گذاری فوق العاده ای می کنند به گونه ای که صهیونیست ها با در اختیار گرفتن رسانه های مهم دنیا، به دنبال استفاده از این سلاح قدرتمند هستند که در چنین شرایطی ما نیز باید به رسانه ها بویژه رسانه ملی اهمیت فوق العاده ای بدهیم.
این مرجع تقلید ادامه داد: صدا و سیما سازمانی بزرگ با فعالیت های متنوع است که با توجه به اهمیت و اثرگذاری این نهاد، توجه بیش از پیش متولیان صدا و سیما در تهیه و تولید برنامه ها ضروری است و هرگونه غفلت در این زمینه باعث ایجاد مشکلاتی در جامعه می شود.
وی کار رسانه ای را شاخه ای از امر به معروف و نهی از منکر دانست و ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر دارای 2 بعد کلامی و عملی است که در بخش کلامی که همان تذکر دادن صحیح و منطقی است، رسالتی همگانی است که رسانه ها به ویژه صدا و سیما در این زمینه وظیفه مهمی دارند.
آیت الله مکارم شیرازی، نسبت به نفوذ نااهلان در صدا و سیما هشدار داد و گفت: خدا نکند افراد نفوذی در این رسانه نفوذ کنند، باید مراقب نفوذی ها بود، نفوذی ها ممکن است کارهایی بکنند که نتیجه آن تضعیف نظام اسلامی باشد.
وی ادامه داد: نفوذی ها بویژه در پست های حساس که با اموال و بیت المال سرو کار دارند ضربه های سختی می زنند و متاسفانه در برخی موارد زمانی با خبر می شوند که کار از کار گذشته است.
وی بهره گیری از ابزارهای نوین و فناوری های روز را به دست اندرکاران صدا و سیما توصیه کرد و افزود: صدا و سیما باید آخرین فناوری ها را در اختیار داشته باشد تا از دنیا عقب نماند.
وی فرهنگ سازی برای مسائل ارزشی و دینی را رسالت دیگر رسانه ملی عنوان کرد و گفت: صدا و سیما باید با روش های غیر مستقیم و جذاب در صدد ترویج و تبیین مسائل دینی و اسلامی باشد.
وی افزود: تمامی برنامه های صدا و سیما و حتی برنامه های طنز و سرگرمی نیز باید هدفمند باشد، چرا که می توان همین برنامه های سرگرم کننده که هزینه زیادی هم برای تهیه و تولید آن خرج می شود به برنامه هایی آموزنده تبدیل کرد.
آیت الله مکارم شیرازی، رصد و شناسایی نقشه های دشمن و برنامه ریزی هدفمند برای مقابله با این نقشه ها را به مدیران رسانه ملی توصیه کرد و گفت: توجه شما به نوجوانان و جوانان باید بیش از دیگر مقاطع سنی باشد، دشمن در حال برنامه ریزی برای انحراف نسل جوان جامعه است، صدا و سیما در برنامه هایی که برای این مقاطع سنی تهیه و تولید می کند باید بیش از پیش مراقب باشد.
7404/ 1175
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.