به گزارش ایرنا، محمد جواد محرابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به قانون جدید ساماندهی به توزیع آگهی های تبلیغاتی دستگاه ها و نهادهای مختلف افزود: بر اساس قانون جدید ساماندهی به آگهی تبلیغاتی دستگاه های مختلف که توسط وزیر کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دستگاه های مختلف ابلاغ شده است، هر گونه توزیع مستقیم آگاهی تیلیغاتی دستگاه ها و شرکت های دولتی و شرکت های عمومی به مطبوعات و روزنامه ها ممنوع است.
وی گفت: بر اساس این قانون، توزیع آگهی به مطبوعات و نشریات تنها باید از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد و در استان ها توسط اداره کل های ارشاد توزیع شود.
محرابی با بیان اینکه تا پیش از این قانون تفسیرهایی پیرامون مشمول شدن برخی دستگاه ها از جمله شهرداری ها و شوراهای شهر پیرامون این قانون وجود داشت گفت: با ابلاغ این قانون تمام شهرداری ها و شوراهای شهر موظف هستند آگهی های تبلیغاتی خود را از طریق ارشاد در مطبوعات توزیع کنند.
3 درصد رسانه های دارای مجوز کشور متعلق به استان قم است، به گونه ای که از هشت هزار و 629 مجوز صادر شده ، 260 مجوز مربوط به قم است. از 42 خبرگزاری کشور، بیش از 15 خبرگزاری در قم دارای نمایندگی است، ضمن این که از 172 روزنامه دارای مجوز برای توزیع سراسری، حدود 10 روزنامه سراسری در قم دارای دفتر نمایندگی می باشد.
7404/ 6133/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.