اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی ‌حاجی روز دوشنبه در نشست خبری با موضوع «بیستمین همایش کتاب سال حوزه و دومین جشنواره مقالات علمی حوزه» در سالن جلسات انجمن‌ های علمی حوزه، افزود: سخنرانان این مراسم، آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید و آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه هستند که همزمان در این مراسم از برگزیدگان دومین جشنواره مقالات علمی حوزه نیز تجلیل می ‌شود.
وی خاطرنشان کرد: این مراسم با حضور علما، فضلا، اندیشمندان و فرهیختگان حوزه‌ های علمیه، ساعت 9 صبح شروع می شود.
وی با اشاره به همزمانی این همایش با چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گفت: برترین آثار علمی مرتبط با موضوع «انقلاب اسلامی ایران» نیز انتخاب شده است که از پدیدآورندگان این اثرها در این مراسم تقدیر به عمل می آید.
وی اضافه کرد: یک بخش از این همایش، مربوط به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است و در این راستا 146 کتاب به دبیرخانه جشنواره رسیده است که 9 اثر نامزد اصلی شدند و از 3 اثر برگزیده تقدیر می ‌شود.
مقیمی گفت: در این مراسم از 2 مقام برجسته علمی حوزوی؛ مرحوم آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی از استادان برجسته حوزه علمیه (رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام) و آیت الله سید محمدمهدی موسوی خلخالی از استادان درس خارج حوزه علمیه مشهد مقدس تجلیل می ‌شود.
وی اعلام کرد: آثار رسیده به دبیرخانه این همایش، در گروه‌ های تفسیر و علوم قرآن، حدیث، درایه و رجال، فلسفه، کلام، اخلاق و عرفان، تاریخ، سیره و تراجم، فقه و اصول، کتب مرجع، ادبیات و هنر، علوم اجتماعی، اقتصاد، مدیریت، حقوق، علوم سیاسی، علوم تربیتی، روانشناسی، تصحیح و تحقیق، تکنولوژی آموزشی و انقلاب اسلامی» ارزیابی شدند.
وی گفت: یک هزار و 172 اثر در زمینه کتاب و پایان نامه به دبیرخانه همایش رسیده است که از این تعداد، 219 اثر به مرحله دوم راه یافته و در نهایت 51 یک اثر به عنوان نامزد آثار برگزیده انتخاب شده اند.
دبیر همایش کتاب سال حوزه افزود: از یک هزار و 172 اثر رسیده؛ 976 کتاب و 137 پایان نامه از سوی آقایان و 52 کتاب و هفت پایان نامه از طرف بانوان به دبیرخانه این همایش ارسال شده است.
وی اضافه کرد: از این تعداد آثار رسیده؛ 889 کتاب و 136 پایان نامه از سوی پژوهشگران ایرانی و 141 کتاب و شش پایان نامه از طرف محققان غیرایرانی توسط دبیرخانه همایش مذکور دریافت شده است.
وی ادامه داد: از تعداد کل اثرهای رسیده؛ 959 کتاب به زبان فارسی، 61 کتاب به زبان عربی، سه کتاب به زبان انگلیسی و پنج کتاب به سایر زبان ها و نیز 140 پایان نامه به زبان فارسی و 2 پایان نامه به زبان عربی به این دبیرخانه ارسال شده است.
مقیمی اعلام کرد: در جشنواره کتاب سال حوزه از 3 ناشر و مرکز علمی به عنوان ناشران و مراکز برتر و از 2 ناشر و مرکز علمی نیز به عنوان ناشران و مراکز شایسته تقدیر؛ تجلیل می ‌شود.
وی به برگزاری دومین جشنواره مقالات علمی حوزه اشاره و اظهار کرد: 125 مقاله از 47 نشریه علمی و تخصصی حوزوی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که 56 مقاله به مرحله دوم ارزیابی راه یافته اند و از مقالات برتر در جشنواره مذکور تجلیل می شود.
دبیر همایش کتاب سال حوزه اعلام کرد: نمایشگاهی از آثار منتخب 20 دوره همایش کتاب سال حوزه، در حاشیه برگزاری این همایش در مدرسه علمیه دارلشفای قم برگزار می شود.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره همایش مذکور می توانند به دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه به نشانی؛ قم، بلوار انتظار، مرکز مدیریت حوزه و یا به نشانی اینترنتی www.ketabehowzeh.ir مراجعه کنند و یا در قم با تلفن 37255890 با پیش شماره 025 تماس بگیرند.
7406/ 6133/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.