اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، وی روز پنجشنبه درآئین رونمایی از کتاب تحریرالاصول در بنیاد بین المللی اسراء قم با بیان اینکه دلال علم با پژوهشگر و تولید کننده علم متفاوت است افزود: آشنا بودن با نظرات دیگران خوب است ولی باید طلاب علاوه بر آشنایی با این نظرات، به دنبال تولید علم و تحول در این علوم باشند.
وی با اشاره به تحصیل بیش از 50 هزار طلبه در حوزه علمیه تاکید کرد: باید کیفیت آموزش در حوزه های علمیه به گونه ای باشد تا عالمان بزرگی مانند آخوند خراسانی و صاحب جواهر تربیت شوند.
آیت الله جوادی آملی با تاکید بر اینکه به برکت انقلاب اسلامی راه عالم، حکیم، فیلسوف و فقیه شدن در فضای علمی کشور باز شده است اظهار داشت: باید راه دلالی علم را بست و به دنبال تولید علم در حوزه علمیه بود چرا که علم قابل محدود شدن نیست و باید تلاش کرد تا گسترش یابد و آینده با وجود طلاب و عالمان جوان روشن است.
وی، با اشاره به ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) و دلیل اثرگذاری بنیان گذار انقلاب اسلامی بر جوانان و قشرهای مختلف جامعه گفت: ایشان دین و دغدغه دین داشتند به همین دلیل حرف او اثرگذارتر از دیگران بود.
آیت الله جوادی آملی در ادامه با اشاره به رونمایی از کتاب تحریر الاصول گفت: این کتاب متعلق به 63 سال پیش است که تاکنون برای چاپ آن اکراه داشتم ولی حالا که وقت رفتن است و دیدم که دستمان خالی است، اجازه چاپ دادیم.
کتاب تحریرالاصول، تقریر درس های اصول امام خمینی(ره) به قلم آیت الله عبدالله جوادی آملی از شاگردان آن حضرت با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی رونمایی شد.
7404/ 6133/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.