علی رحیمی‌آذر روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا در خلخال  افزود: این پرونده‌ها  در زمینه گران‌فروشی، کم‌فروشی، احتکار ،قاچاق کالا و یا عرضه خارح از شبکه کالاهای اساسی در ادارات مختلف استان تشکیل و متخلفان به پرداخت 780 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند.

وی از افزایش نظارت و بازرسی‌ها بر بازار استان پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و افزایش قیمت بنزین خبر داد و اضافه کرد: در این مدت  370 پرونده تخلف صنفی از جمله گران فروشی و کم فروشی ،امتناع از عرضه کالا به مشتری ،تقلب و یا عرضه خدمات به قیمت خارج از عرف تشکیل و متخلفان اقتصادی به پرداخت سه  میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند.

او اظهار کرد: در حال حاضر بازرسی‌ گشت‌های تلفیقی و مشترک به صورت مستمر و منظم برای پیشگیری از هرگونه افزایش قیمت کالاها و خدمات متاثر از افزایش قیمت بنزین انجام می‌شود.

وی گفت: با اخلال‌گران نظم اقتصادی و برهم‌زنندگان آرامش بازار و افرادی که دست به احتکار، افزایش خودسرانه قیمت و یا قاچاق کالا می‌زنند مماشات نشده و  برای پرونده‌های تعزیراتی در سریع‌ترین زمان ممکن حتی در محل بازرسی واحدهای صنفی حکم تعزیراتی مقتضی صادر می‌شود.

رحیمی آذر اظهار داشت: با توجه به متمرکز بودن اعتبارات اداره کل تعزیرات حکومتی استان در تهران برای پیشرفت امور اداری و ساماندهی به وضعیت نامناسب ادارات شهرستانی از جمله اداره تعزیرات حکومتی خلخال نیازمند حمایت فرمانداران و توجه ویژه آنها در تامین بخشی از اعتبار مورد نیاز هستیم.

به گزارش ایرنا، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل همچنین در نشستی با فرماندار خلخال آخرین وضعیت قیمت کالاها و خدمات در بازار این شهرستان را ارزیابی و بر افزایش سطح نظارت وبازرسی گشت‌های مشترک در بازار این شهرستان تاکید کرد .

فریدون بابایی فرماندار خلخال نیز در این نشست با تاکید بر برگزاری دوره های آموزشی برای کسبه و اصناف این شهرستان گفت:با همه توان تلاش می شود تا افزایش قیمت بنزین در کشور  تاثیری بر ثبات قیمت بازار نداشته و با هرگونه افزایش قیمت کالاها وخدمات به هربهانه ای بشدت برخورد خواهد شد .

رئیس اداره تعزیرات حکومتی خلخال  نیزگفت: امسال در طول هشت ماهه  امسال قاچاقچیان کالا در این شهرستان به پرداخت سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال جریمه در حق دولت محکوم شدند.

بابک مرسلی  از افزایش  نظارت و بازرسی در بازار خلخال با استفاده از گشت‌های تلفیقی و مشترک خبر داد و افزود: پس از اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین  ۴۰ پرونده قاچاق کالا و عرضه کالای خارج از شبکه در اداره تعزیرات حکومتی خلخال تشکیل و برای ۳۳ مورد پرونده‌ها رای صادر شده و هفت پرونده قاچاق کالا نیز در حال رسیدگی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.