بشیر خالقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش معادن  مورد کم توجهی شده  و در سال‌های اخیر به استفاده از ظرفیت خدادادی  معادن در مناطق مختلف کشور برای تولید ثروت و ایجاد اشتغال توجه کافی نمی‌شود.

خالقی اظهارداشت: معادن کشور می‌تواند زمینه مناسبی را برای اشتغال‌زایی جمعی از بیکاران بویژه جوانان فراهم کند.

وی بیان کرد: در بسیاری از شهرستان‌ها بویژه در  جنوب استان اردبیل  پهنه‌های معدنی مناسب و وسیعی وجود دارد که عملا رها شده و  سرمایه‌گذاری و کارهای زیرساختی در آنها انجام نشده است.

خالقی همچنین با اشاره به واقع شدن ۲ پهنه معدنی از مجموع پهنه‌های معدنی کشور در منطقه جنوب استان اردبیل گفت: با معرفی پهنه‌های معدنی به افراد و سرمایه‌گذاران راغب باید زمینه برای استفاده بهینه از این ثروت خدادادی در مناطق مختلف کشور از جمله شهرستان‌های خلخال و کوثر فراهم شود.

او اظهارداشت: حال که مدیریت مصرف سوخت در کشور با افزایش قیمت بنزین به عنوان یک منبع ملی اجرا شده، دولت باید همین منابع درآمدی را دوباره به مردم برگرداند تا کمی از مشکلات موجود از دوش قشر کم‌درآمد و ضعیف جامعه برداشته شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: دولت باید در شرایط فعلی عزم خود را جزم و چتر حمایتی را برای اقشار کم‌درآمد گسترده‌تر کند و از طرفی با نظارت قاطعانه بر تهیه و توزیع کالاهای اساسی اجازه ندهد گرانی بنزین در قیمت سایر کالاهای موردنیاز مردم اثر کرده و موجب ایجاد مشکل معیشتی برای خانواده‌ها شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.