محمود رضا برازش روز پنجشنبه در جلسه ستاد برگزاری همایش بین المللی مناظره رضوی در اردبیل افزود:این همایش ۲۲ آبان ماه جاری با حضور پژوهشگرانی از کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه از برنامه‌های رضوی در استان‌ها حمایت می شود گفت: حمایت از آثار فاخر و تولیدات فرهنگی- هنری در دستور کار قرار گرفته و نشست های هفتگی شعر و جلسات پژوهشی نیز از ابتدای امسال آغاز شده است.

برازش اضافه کرد: بنیاد رضوی از اساس قانونی خوبی برخوردار است و ۱۱نفر از شخصیت‌های برجشته کشور عضو این بنیاد  هستند که بدنبال گسترده شدن فعالیت‌های فرهنگی و هنری می باشند

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) بیان کرد: این بنیاد از برنامه‌های فرهنگی و هنری مثل کتاب ، کتابخوانی ،داستان نویسی و مقاله نویسی حمایت می کند و در برنامه نهضت کتابخوانی رضوی در سال گذشته با حمایت بنیاد یک میلیون ۳۵۰ هزار نفر مشارکت کردند.

برازش گفت:در باره برنامه های فرهنگی مربوط به کودک نیر ۱۴۰ هزار نقاشی و ۳۰۰ هزار دلنوشته  به جشنواره کتابخوانی ارسال شده بود که نشان می دهد مشارکت بچه ها در اینگونه برنامه ها بیشتر شده است.

وی ادامه داد: برنامه آواها و نواها هم امسال با حضور چهار کشور در تهران برگزار شد و کارگاه تصویر گری و گرافیک نیز در زاهدان برگزار خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) اظهار داشت:باید با مشارکت و همکاری همه دستگاه‌های فرهنگی کشور آنگونه که شایسته است به ساحت مقدس امام رئوف ادای دین کرد و همه توان و استعداد خود را برای تحقق آموزه‌های اهل بیت (ع) به ویژه امام رضا (ع) و گسترش سبک زندگی رضوی در همه ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه اسلامی به کار بست.

برازش با اشاره به مشارکت و هم‌افزایی با سازمان‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و نهادهای مردمی، به عنوان سیاست راهبردی بنیاد امام رضا (ع) گفت: در این عرصه همکاری‌های گسترده‌ای با آستان قدس رضوی، شهرداری مشهد و کلان‌شهرهای کشور و سایر مجموعه‌های فرهنگی آغاز شده است که برکات آن در آینده آشکار خواهد شد.

آیین اختتامیه چهارمین همایش بین المللی گفتگو و مناظره رضوی سال گذشته نیز در اردبیل برگزار شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.