سید حجت مدنی روز یکشنبه افزود: با ذخیره سازی مناسب در انبارهای نفت منطقه علاوه بر روستاها، سوخت مطمئن و مورد نیاز  مراکز صنعتی، تولیدی، مجاری عرضه سوخت، کشاورزان، ناوگان حمل و نقل  نیز  در استان  تامین شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی  با اشاره به افزایش میزان مصرف فراورده‌های نفتی در استان طی سال جاری بیان کرد:  امسال تاکنون حدود ۵۹۰ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در استان توزیع شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  ۴.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد .

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل بابیان اینکه امسال مقدار ۱۱۷میلیون مترمکعب گاز سی، ان، جی با ۵.۴ درصد کاهش در استان اردبیل مصرف شده، افزود: مقدار مصرف بنزین موتور با ۱۰ درصد رشد و همچنین نفت سفید با کاهش ۱۶درصد در این مدت همراه بوده است.

مدنی اظهار کرد: بر این اساس مصرف نفت گاز بدون نیروگاه نیز با افزایش ۱۲ درصد واجه بوده که این افزایش مربوط به بخش حمل و نقل و مصرف در صنایع می‌باشد و نفت کوره نیز با کاهش چشمگیر در همین زمان در استان تامین و توزیع شده است.

او اضافه کرد: مقدار مصرف گاز مایع جهت مصرف خانگی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶.۵ درصد کاهش داشته که این کاهش نیز مربوط به توسعه خطوط لوله وشبکه های گاز در روستاها می‌باشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.