به گزارش ایرنا، در این آیین که به مناسبت گرامیداشت هفته استاندارد (۱۶ تا ۲۲ مهرماه) برگزار شد، همچنین از هفت مدیر کنترل کیفیت نمونه واحدهای صنعتی استان اردبیل که در زمینه کنترل کیفیت محصولات تولیدی بیشترین تلاش را داشتند، تجلیل به عمل آمد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل در این آیین با اشاره به اجرای ۴۳۲ مورد بازرسی استاندارد از واحدهای تولیدی و صنعتی استان اردبیل گفت: امسال به منظور ارزیابی استاندارد از ۵۶۴ محصول تولیدی در استان نمونه‌برداری شده است.

هاشم علایی تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی تحت پوشش استاندارد در استان اردبیل را ۳۷۰ مورد اعلام کرد و افزود: در سال جاری ۱۸ پروانه کاربرد علامت استاندارد در این استان صادر و ۷۱ مورد پروانه موجود نیز تمدید شده است.

وی صدور و تمدید پروانه استاندارد را نشانه رونق تولید دانست و بیان کرد: هم اکنون ۲۸ آزمایشگاه تخصصی در زمینه تولید مصالح ساختمانی، کالیبراسیون، صنایع غذایی و تست مخازن خودروهای دوگانه‌سوز و پنج واحد آزمایشگاه در زمینه میکروبیولوژی با اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل همکاری دارند.

علایی با اشاره به لزوم اخذ گواهی ایمنی برای آسانسورهای نصب شده در سطح استان از سوی بهره‌برداران تاکید کرد: با توجه به الزام دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل برای اخذ گواهی ایمنی استاندارد آسانسور، بهره‌برداران ساختمان‌های دولتی بدون اخذ گواهی ایمنی استاندارد از آسانسور استفاده نکنند.

او تامین سلامت و امینی مردم را خط قرمز سازمان استاندارد ذکر کرد و گفت: مهندسان ناظر ساختمانی و نیز همه متولیان امر در مرحله ساخت و ساز نباید اجازه استفاده مصالح بی کیفیت و فاقد شرایط استاندارد را بدهند چرا که ساخت خانه ایمن و تامین امنیت سکونت با جان مردم در ارتباط است و حیات مردم در پی استفاده از مصالح فاقد استاندارد دچار مخاطره جدی می‌شود.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل در ادامه با اشاره به این که همه زمین‌های بازی و نیز تجهیزات مورد استفاده در شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری است، گفت: تجهیزات زمین بازی در کل استان تاکنون استاندارد نگرفته‌اند و در این زمینه مکاتبه لازم با شهرداری‌ها و دادستانی استان انجام شده و هشدارهای لازم داده شده است.

وی همچنین از صدور مجوز استاندارد برای ۸۵ اظهارنامه صادراتی و مجوز برای ۱۲۶ اظهارنامه وارداتی از مبادی گمرکی استان در اردبیل و بیله‌سوار خبر داد و بیان کرد: امسال اوزان سنجی نیز به منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید و عرضه‌کنندگان با جدیت و دقت انجام شده است.

علایی اضافه کرد: امسال برای ارزیابی دقت وزنی باسکول‌های سنگین جاده‌ای ۱۶۰ مورد آزمون انجام شده و در اوزان سبک نیز هزار و ۷۷۴ مورد آزمون به عمل آمده است.

۱۹۰۵/۶۰۱۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.