به گزارش ایرنا، محدودیت دید ناشی از وجود مه غلیظ ،لغزندگی سطح جاده ناشی از بارندگی و وجود چاله‌ها وناهمواری‌های بی‌شمار در راه های اراتباطی خلخال به پونل و اسالم موجب وقوع ۲۰ مورد حادثه رانندگی برخورد خودروها با همدیگر، با کوه و یا حفاظ کنار جاده و وارد شدن خسارت جانی و مالی به رانندگان عبوری از این جاده‌ها شد.

در جاده خلخال به پونل طی شب گذشته و پیش از ظهر امروز که زیر ترافیک سنگین ناشی از حضور گردشگران قرار دارد ۱۵ مورد تصادف برخورد خودروها با همدیگر و یک مورد برخورد خودرو با کوه به علت محدودیت دید رانندگان واقع شد که ۲ مورد این حوادث مصدومیت جانی داشته و مابقی تصادفات منجر به وارد شدن خسارت سنگین به خوردوهای عبوری از این جاده مه آلود منطقه شد.

 رانتدگان درگیر با این حوادث و شاهدان عینی علت اصلی حوادث این جاده را محدودیت دید ناشی از وجود مه غلیط و عدم رعایت فاصله خودروها با همدیگر در زمان عبور از این جاده‌های  کوهستانی و همچنین ترمزهای ناگهانی رانندگان در هنگام نزدیک شدن به چاله‌های میان راه  و برخورد خودروهای عقب‌تر اعلام کردند.  

تنها در یک حادثه از مجموع ۱۶ حادثه  اتفاق افتاده امروز جاده خلخال به پونل چهار دستگاه خودرو به علت وجود یک چاله عمیق در وسط پیچ تند به هم برخورد کردند که بدنه هرچهار دسگاه خودرو بشدت آسیب دیده و با کمک امداد خودروهای میان راه به تعمیرگاه انتقال یافتند.

بانرندگی‌های چند روز گذشته و امروز در جاده خلخال به پونل همراه با تردد کامیون‌های با بار غیر مجاز شن و ماسه موجب ایجاد چاله‌های بزرگ وکوچک در میان راه شده  است.

در عین حال چهار مورد حادثه رانندگی برخورد خودروها در جاده خلخال به اسالم نیز موجب وارد شدن خسارات مالی به رانندگان خودروهای گردشگران عبوری این جاده شده اما  هیچ کدام از این حوادث خسارت جانی درپی نداشت.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع است.

۶۰۱۶/۷۱۱۹

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.