به گزارش ایرنا ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال در این همایش که با حضور هزاران نفر از مادران به همراه فرزندان شیرخوار آنها در مصلای نماز جمعه آیت‌الله خامنه‌ای این شهر برگزار شد، حضور طفلان شیرخوار حسینی در این مراسم را بیعتی تازه با امام حسین (ع) دانست و خواستار تربیت فرزندانی صالح توسط مادران در ادامه راه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) شد.
حجت‌الاسلام جعفر توحیدی افزود: یکی از چهار مبنای اصلی حرکت امام حسین (ع) از مدینه به سوی کوفه و به وجود آمدن واقعه عاشورا احیای فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر بود که بانوان با حفظ حجاب و رعایت عفت عمومی می‌توانند نقش مهمی در احیای این فریضه واجب الهی داشته باشند.
وی اظهار داشت: نظام سلطه غربی در تلاش برای حذف معنویات از جامعه و جایگزینی محافل ابتذال غرب به جای فرهنگ حسینی و سرشار از معنویت ما است ولی با توجه به وجود عشق اهل بیت در دل مردم دشمن هرگز موفق به دستیابی به چنین اهداف شومی نخواهد شد.

او همچنین با اشاره به آثار زیانبار استفاده نادرست از امکانات رسانه‌ای و فضای امروزی جامعه گفت: یکی از راهکارهای مناسب دشمن در دستیابی به اهداف نفوذ فرهنگی در جامعه امروزی گسترش فضای رسانه‌ای و توسعه کانال‌ها وشبکه‌های اجتماعی با استفاده از فضای مجازی است و انتظار می‌رود خانواده‌ها به علم به این موضوع در اهنمایی فرزندان خود جهت استفاده درست از این فضا تلاش کنند.

در این مراسم که به همت هیات رزمندگان اسلام برگزار شد، سرهنگ فرشید بختیارزاده مسئول این هیات به نقش برگزاری چنین آیین‌هایی در زنده‌ نگهداشتن نهضت و قیام عاشورا و مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان پرداخت و مادران را به تربیت فرزندان با الگوگیری از زندگانی ائمه معصوم دعوت کرد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.