اخبار مرتبط

علی مسیب‌زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: احداث مسیر پیاده روی سلامت ،  خیابان ۵۵ متری و ۴۵ متری از جمله پروژه هایی است که در مجموعه شورابیل در دست اجراست و با افتتاح آنها دسترسی ۵ شهرک به داخل شهر تسهیل می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین در مجموعه تفریحی شورابیل هزار پارکینگ کوچک هم در نقاط مختلف احداث می شود.

مسیب‌زاده با اشاره به اینکه در شورابیل تمامی پروژه های اجرا شده بر اساس طرح جامع شهری است، ادامه داد: احداث کمپ‌های اقامتی، ساحل‌بندی در شورابیل و اجرای چندین پروژه‌ مشارکتی با حضور سرمایه‌گذاران در دست اجراست که عمده آن تا پایان سال جاری افتتاح می شود.

معاون امور عمرانی شهرداری اردبیل بیان  کرد: امید است با تکمیل این پروژه‌ها بزرگترین مسیر سلامت و پیاده‌روی کشور در شورابیل به صورت کامل افتتاح زمینه توسعه گردشگری در این مجموعه بیشتر فراهم شود.

دریاچه شورابیل یکی از جاذبه های طبیعی اردبیل است و بر اساس نتایج مطالعات زمین شناختی قدمت این دریاچه قدیمی تر از دریاچه ارومیه است. 
شورابیل تنها دریاچه طبیعی داخل شهری در ایران می باشد ، این دریاچه در گذشته بسیار شور بوده و هرگز یخ نمی زد ولی اوایل دهه ۷۰ با افزودن آب شیرین به آن از شوری آن کاسته شده است و با سرد شدن هوا تمام یا بخشی از آن یخ می بندد. 
این دریاچه دارای امکانات تفریحی ، ورزشی و فرهنگی بسیاری است که از آن جمله امکانات قایق رانی ، پیست دو و میدانی ، پیست دوچرخه سواری ، باغ وحش ، تعدادی هتل ، یک شهر بازی و رستورانی در وسط دریاچه است. 

۷۱۱۰/ ۱۲۵۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.