به گزارش ایرنا ، داود شایقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در اجرای این طرح 16 مامور آمارگیر، چهار بازبین و یک کارشناس مشغول فعالیت هستند که برای اخذ اطلاعات به 128 خوشه اعم از شهری و روستایی و در مجموع هزار و 536 خانوار مراجعه می کنند.
وی اظهار داشت: برای ارزیابی شرایط اقتصادی کشور، نرخ بیکاری یکی از مهم ترین شاخص هایی است که مورد استفاده قرار می گیرد و برای سنجش این شاخص طرح آمارگیری نیروی کار که از مهم ترین طرح های آماری مرکز آمار ایران است در کل کشور و نقاط شهری و نقاط روستایی به صورت فصلی و همه ساله با روش نمونه گیری اجرا می شود.
شایقی بیان کرد: این طرح با هدف شناخت ساختار نیروی کار، تعیین وضعیت جاری جمعیت فعال، شاغل و بیکار و برآورد شاخص های نیروی کار به صورت فصلی و سالانه و همچنین تغییرات آن در کل کشور، نقاط شهری و روستایی و تغییرات سالانه در استان ها با روش نمونه گیری چرخشی در فصول مختلف سال اجرا می شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل بیان کرد: از سال 88 طرح آمارگیری نیروی کار با هدف بهبود کیفیت طرح و انطباق بیشتر با تعاریف و در هفته سوم و چهارم ماه میانی هر فصل به اجرا در می آید.
وی اضافه کرد: ابزار جمع آوری اطلاعات در این طرح از طریق تبلت است که بعد از مراجعه حضوری به خانوارهای مورد نمونه، اطلاعات در قالب دو فرم پرسشنامه اعضای خانوار و پرسشنامه فردی جمع آوری می شود.
7110/ 1257
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.