رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: ایران در حمل و نقل و ترانزیت برون مرزی تقش موثری دارد.
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، عبدالهاشم حسن نیا صبح امروز در جلسه بهره برداری از پروژه‌های عمرانی راهداری استان اردبیل با اشاره به نقش اساسی ایران در ترانزیت برون مرزی اظهار کرد: تنها در سال گذشته ۴۰۰ هزار دستگاه کامیون از کشور در مسیرهای تزانزیتی تردد داشته است. بطوریکه مجموع حجم ترددها موجب شده ایران در حمل و نقل و ترانزیت برون مرزی تقش موثری داشته باشد. 
وی با اشاره به امنیت داخل کشور افزود: در بخش حمل و نقل مسافر نیز رشد ۱۰ درصدی در سال آینده پیش بینی شده و ایران به یکی از مقاصد سفر تبدیل شده است. 
وی از جمله وظایف سازمان راهداری را توسعه شبکه راه‌های کشور عنوان کرد و گفت: علاوه بر این بهسازی پایانه‌های مرزی و داخلی به صورت جدی  دنبال می شود و برنامه‌های متعددی برای سال آینده در نظر گرفته شده است. 
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در استان اردبیل نیز ۷۰ میلیارد تومان اعتبار ملی و ۵۰ میلیارد تومان اعتبار استانی برای سال آینده پیش بینی شده است. 
حسن نیا افزود: با توجه به واقع شدن اردبیل در مرز شمال غرب کشور و ظرفیت‌های گردشگری آن توسعه محورها و خدمت رسانی بهینه با اجرای روکش آسفالت، ایمن سازی و نصب علائم  در نظر گرفته شده است. 
وی همچنین از آغاز به کار طرح نوروزی راهداری از ۲۵ اسفند خبر داد و گفت: این طرح با هدف خدمت رسانی بهینه به مسافران و گردشگران تا ۱۷ فروردین ماه سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.