اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، سیامک ستاری روز پنجشنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: در این طرح 3.5 هکتار از اراضی اشخاص واقع در مسیر عبور خط انتقال آب از سد خانقاه بفراجرد و تامین کننده اصلی آب شرب خلخال تملک می شود.
وی اظهار کرد: مالکان اراضی واقع شده در مسیر خط انتقال از اهالی روستاهای خانقاه بفراجرد ، طولش و خوجین هستند که در صورت همکاری با شرکت آب منطقه ای برای واگذاری و تملک ، اجرای عملیات خط انتقال شتاب خواهد گرفت.
ستاری گفت: نرخ اراضی مسیر خط انتقال آب توسط کارشناسان رسمی دادگستری قیمت گذاری شده و هر 2 طرف شرکت آب منطقه ای استان و مالکان ملزم به رعایت نظر قطعی اعلام شده در دریافت و پرداخت قیمت این زمین ها می باشند.
به گفته او ، طول مسیر خط انتقال آب از محل سد بفراجرد تا تصفیه خانه آب 11.5 کیلومتر است که 7 کیلومتر آن با همکاری اهالی روستای خانقاه بفراجرد اجرا شده است.
وی افزود: برای تکمیل و بهره برداری از بزرگترین طرح آبرسانی شرب استان اردبیل در خلخال 2 هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
ستاری گفت: برای احداث سد خانقاه بفراجرد با گنجایش بیش از 6 میلیون متر مکعب و 90 درصد پیشرفت فیزیکی 900 میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن 200 میلیارد ریال اعتبار جدید هزینه خواهد شد.
او با بیان اینکه این سد علاوه بر تامین آب شرب خلخال و 30 روستای مجاور سد بخشی از آب اراضی کشاورزی پایاب را تامین خواهد کرد، اظهار داشت: این پروژه تیرماه سال آینده افتتاح خواهد شد.
وی افزود: تصفیه خانه آب خلخال برای نخستین بار با استفاده از روش بی او تی با سرمایه گذاری چند شرکت بزرگ داخلی در حال اجرا بوده و شرکت های مجری آن تاکنون اعتباری بالغ بر 380 میلیارد ریال هزینه کرده و برای تکمیل ان نیز 200 میلیارد ریال اعتبار جدید هزینه خواهد شد.
او بیان کرد: با تکمیل و افتتاح این طرح آب شرب سالم ، بهداشتی و پایدار این شهر و چند روستای جوار سد بفراجرد در میان مدت 30 ساله تامین می شود.
فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این نشست گفت: نرخ اعلام شده برای زمین های اشخاص عادلانه بوده و انتظار از مالکان همکاری با شرکت آب منطقه ای برای تسریع در عملیات اجرایی و تکمیل این پروژه حیاتی است.
خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
7009/6018
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.