خطیب نماز جمعه تهران از مسئولین برگزاری مراسم حج خواست امنیت و عزت حجاج ایرانی را در نظر بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران گفت: دو مساله مهم به امر حج گره خورده است، یکی امنیت و دیگری عزت

وی افزود: مبادا امنیت ملت ایران آسیب ببیند مبادا در سفر حج حجاج آسیب ببینند خدای نکرده بعضی کشته شوند مبادا توهین به آنها شود مبادا اهانت بشود هم امنیت و هم عزت.

آیت الله موحدی کرمانی خطاب به مسولین حج کشورمان با بیان اینکه به وعده های وهابی های خبیث اعتنا و اعتماد نکنید خاطرنشان کرد: آنها هم دشمن شیعه هم دشمن ایرانی هستند، و نتوانستند از بیان این دشمنی ها خودداری کنندو صریح گفتند خون شیعه نه تنها هدر است بلکه شما با این کار به بهشت می روید چه امنیتی است که حاجی از این جا به راه بیفتد کسی وی را بکشد بگوید به بهشت بروم.

خطیب نماز جمعه تهران یادآور شد: به آل سعود باید بگویم هر چه می خواهید بکنید و برای آمریکا خوش رقصی کنید تا آنجا که می توانید از قران جدا شوید، قرانی که ادعا می کنید ما حامی آن هستیم اما منتظر انتقام الهی باشید.

وی اضافه کرد: ای آل سعود بدانید اربابانتان هم که برای آنها خوش رقصی می کنید اگر روزی بخواهید بیدار شوید مقابل آنها بایستید بدانید شما را مانند کاغذ یک بار مصرف به زباله دان تاریخ خواهند انداخت.

آیت الله موحدی کرمانی در ادامه با بیان اینکه به عربستان می گویم به کجا می روید (این تذهبون) گفت: یک روز به سر حجاج سنگ و پاره آهن ریختید آنها را کشتید، یک روز در تونل منا عده ی را خفه کردید مقابل مرگ هزاران حجاج که با لب تشنه در منا شهید شدند بی تفاوت نگاه کردید بعدا در مقام جبران برنیامدید، امروز هم در وظیفه شرعی حجاج کارشکنی می کنید.

وی گفت: در کنفرانس اسلامی که هدفش وحدت است بذر تفرقه اختلاف می پاشید، حواستان جمع باشد باید منتظر باشید که کاخ شیشه ای شما ویران می شود و مانند خانه عنکبوت از هم می پاشد.

وی افزود: تعجب از شما نیست شما طوق ذلت مقابل آمریکا را به گردن انداختید تعجب از سکوت سران کشورهای اسلامی است که از شهدای حجاج خودشان هم دفاع نمی کنند تعجب از امریکا هم هست با کشوری گرم می گیرد طبق اسناد منتشره در انفجار 11 سپنار نقش موثر داشتند.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه خطاب به سران سعودی گفت: شما از برائت از مشرکین ناراحت هستید مگر شما مشرک هستید که از این جمله ناراحت می شوید اینکه صریحا پیام قران است یک بار اعلام کنید و بگویید قران را قبول نداریم شما که احکام قران را زیر پا گذاشتید.

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در 14 اردیبهشت ماه جاری اظهار داشت: این نمایشگاه از 14 اردیبهشت تشکیل می شود و از سراسر کشورها در این نمایشگاه کتاب ریخته می شود و کشورها فرهنگشان را این گونه به کشور ما تزریق می کنند.

وی خطاب به مسئولین گفت: حواستان جمع باشد مسئولین اگر یک کتاب گمراه کننده در این نمایشگاه باشد و جوانی آن کتاب را بگیرد و آن را به خانه ببرد خودش، برادران و خواهران او گمراه شوند تا قیامت گرفتار عذاب الهی خواهید بود.

وی اضافه کرد: به این مسئله مهم باید توجه کنید چقدر قدرت کنترل دارید این کتابها را چقدر می توانید ورق بزنید و شناسایی کنید.

خطیب نماز جمعه تهران از مسوولان برگزاری نمایشگاه کتاب خواست تا امسال بیش از پیش نسبت به محتوای عرضه کتابها در نمایشگاه توجه و اهتمام داشته باشند.

موحدی کرمانی با اشاره به حضور خود در سپاه و برخی گزارش ها ارسالی از نمایشگاه های گذشته کتاب در سالهای گذشته گفت: این که نشد، از خیرش گذشتیم نمی خواهیم پز بدهیم نماشگاه کتاب نمی خواهیم چه اشکالی دارد با این شرایط نمی خواهیم ،خدا به آدم عقل داده درهای ورودی را بر کدام کتابها باز می کنید تا کجا این کتابها برود جامعه ما را از راه حق منحرف کند

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: توصیه می کنم عده ای کارشناس آشنا به فرهنگهای غلط و ضد اسلام را مامور کنید هنوز دیر نشده بگویند کتابهای شما را شناسایی کنند ، اجازه نمی دهیم این کتاب ها وارد کشور کنید آیا این حرف بدی است ؟

آیت الله موحدی کرمانی همچنین با اشاره به برجام و خطاب به هیات مذاکره کننده ایرانی گفت: به وزارت خارجه هیات ایرانی عرض می کنم بار سنگینی بر دوش شماست و با دشمنی سرو کار دارید که از هیچ دشمنی فروگذار نمی کند ، مرتب دنبال تحریم است و به هیچ پیمانی وفادار نیست آیا می توان به پیمانش اعتماد کرد.

وی افزود: این دشمن سرنشینان هواپیمای مسافربری را می کشد به قاتل مدال می دهد دم از آزادی و دموکراسی می زند و به عربستان کودک کش جلاد که در یمن حمام خون به راه انداخته است و بر صغیر و کبیر رحم نمی کند سلاح مدرن می دهید به خودش اجازه می دهد سلاح اتمی داشته باشد به ایران برای دفاع از خودش می گوید نباید موشک بالستیک داشته باشید.

وی با بیان اینکه با این تحریم های پی در پی چه باید کرد تصریح کرد: آنها تحریم می کنند تا ایران را به زانو بیاورند اما درود خدا بر رهبر بزرگ ما که فرمود خودتان را در درون قوی کنید تا تحریمهای آمریکا هیچ اثری روی شما نداشته باشد اقتصاد مقاومتی داشته باشید با این برنامه حربه تحریم را بی اثر کنید.

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگر سخان خود در خصوص رعایت پوشش اسلامی در فصل تابستان نیز اضافه کرد:نیروی انتظامی ظاهرا هزاران مامور غیر مرئی در رابطه با نهی از منکر به کار گرفته است که با شیوه بسیار متین و ارزنده و حساب شده شرایط نهی از منکر را مراعات و بالاخره احساس وظیفه کردند.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه خوشبختانه نهی از منکر به صورت قانون درآمده قانون است اظهار داشت: دولت محترم در مقاطع مختلف بیان کرده که مطیع مجلس و قانون است مشکل اصحاب فتنه در سال 88 همین بود که تن به قانون درندادند به عوض آنکه از راه قانونی وارد شوند، غیرقانونی عمل کردند مردم در خیابانها ریختند و اشکال اصلی این بود و ان شاالله این اشکال دیگر ایجاد نشود.

وی ادامه داد: قانون محترم است قانونی که مجلس تصویب کرده و شورای نگهبان تایید کرده امام رضوان الله تعالی فرمودند این قانون اسلام است و مخالفت با قانون چقدر سنگین است

خطیب نماز جمعه تهران در عین حال گفت: البته نهی از منکر نیاز به قانون و تصویب مجلس ندارد وظیفه بسیار سنگین دینی است مگر برای خواندن نماز مصوبه از مجلس می خواهیم یا روزه ماه رمضان یا برای و حج.

وی با تاکید بر اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در آموزه های دینی ادامه داد: امیرالمومنین هشدار دادند مبادا امر به معروف و نهی از منکر ترک شود که در این صورت بدان بر شما مسلط می شوند خوبانتان دعا می کنند و مستجاب نمی شود و حکومت از دستتان می رود.

وی اضافه کرد: گاهی عنوان می کنند مردم آزادند ماهم می گوییم مردم آزادند اما آزادی محدود، آزادی مطلق ندارند آن آزادی که فرد بخواهد داشته باشد و وزن نظام را پایین بیاورد هتک انقلابی که با خون شهدا آبیاری شده کند این آزادی ممنوع است حرمت قانون را باید داشته باشند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: بله اگر در خانه و در بسته گناهی کند نه من و شما و نه انتظامی مسئول است وقتی آَشکار بود پشت فرمان نشسته سربرهنه یا بدحجاب یا برخوردهای زشت می کنند این گونه این نمی شود آزادی، آزادی حد دارد.

وی همچنین درباره مراسم معنوی اعتکاف گفت:به این عزیزان این توفیق را تبریک می گویم جوانان ما پاک، متین، قوی جوان عاشق انقلاب و معنویت در جامعه فراوان و بیشمار هستند و این عزیزان مایه امید و سرمایه کشور ما هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.