طبق گزارش وزارت بهداشت در روز شنبه 17 مهر 1400، در حال حاضر هفت شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش جماران؛ طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۱۷۳ بیمار کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۲۲ هزار و ۳۷۰ نفر رسید.

تلفات روزانه کرونا روز گذشته(جمعه) و پس از ۸۲ روز با ۱۸۵ مورد مرگ به زیر عدد ۲۰۰ رسید. ۲۷ تیر سال جاری بود که رقم تلفات کرونا از مرز عبور ۲۰۰ نفر عبور کرد و کاهشی شد.    

با توجه به واردات واکسن و تسریع واکسیناسیون و نیز کاهش شهرهای قرمز می توان طی روزهای آینده به کاهش تلفات روزانه کرونا امیدوار بود. 

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز(چهارشنبه) اعلام کرد:‌ از دیروز(جمعه) تا امروز ۱۷ مهر ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۶۵۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۸۶ نفر از آنها بستری شدند.

همچنین از دیروز تا امروز ۱۷ مهر ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۶۵۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۸۶ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۶۳۴ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۲ هزار و ۳۷۰ نفر رسید.

تا کنون ۵ میلیون ۲۰۱ هزار و ۵۱۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۵ هزار و ۳۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۳۳ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۵۵۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تا کنون ۴۴ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۲۳۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۵۵۴ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۲ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۷۸۸ دُز رسید.

در حال حاضر هفت شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

 

۱۷ مهر ماه و مهمترین اخبار کرونایی استان‌ها 

هم اکنون اغلب استان‌ها با عبور از پیک پنجم و قرار گرفتن در روند نزولی شیوع کرونا، نفس راحت می‌کشند اما وضعیت هنوز شکننده است و با کوچکترین سهل‌انگاری ممکن است موج ششم با فراگیری و شدت بالا از راه برسد.

رنگ‌بندی کرونایی استان‌ها امروز باز هم تغییر کرد و تداوم سیر نزولی  شیوع کرونا را نشان داد، واکسیناسیون گروه‌های هدف نیز در نقاط مختلف کشور با شتاب ادامه دارد، به طوری که بسیاری از استان ها همچون خراسان شمالی، آذربایجان غربی و اردبیل از کاهش قابل توجه شاخص های شیوع خبر می دهند.

با این حال، خطر کاملا رفع نشده است؛ کووید ۱۹ هنوز جان می‌ستاند و طی شبانه‌روز گذشته خانواده‌های ۱۷۳ هموطن دیگر را از جمله یک هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون، داغدار کرده است.

علاوه بر این، در حالی که آموزش حضوری نیاز ضروری دانش‌آموزان است، کووید ۱۹ همچنان در برابر تعلیم و تربیت فرزندان ما شاخ و شانه می‌کشد، از جمله در شهرستان دیلم از توابع استان بوشهر، بار دیگر مدارس پیش دبستانی را به تعطیلی کشاند.

به گفته کارشناسان، برای ایمنی حداکثری در برابر ابتلا به کرونا، به واکسیناسیون حداکثری گروه های مختلف مردم نیاز است.

به عبارت دیگر، گروه‌های هدف واکسیناسیون باید به شایعات غیرعلمی برخی از کلاهبرداران پیرامون عوارض واکسن بی توجه باشند، همکاری تنگاتنگی با حوزه سلامت داشته‌ باشند و این روند تا قطع زنجیره انتقال کرونا و پیشگیری از ورود به ششمین موج این ویروس سرکش تداوم یابد.

عادی‌انگاری کرونا و تساهل در رعایت پروتکل های بهداشتی هم سلامت عمومی را تهدید می‌کند، به طوری که حمیدرضا رشیدی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان هشدار داده است که روند عادی انگاری کرونا بیشتر شده که خطر پیک ششم کرونا را در پی دارد.

وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در استان‌ها 

سیستان و بلوچستان/با افزوده شدن ۴۶ مورد جدید کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۵‌ هزار و ۱۲۱ نفر رسید/ هم‌اینک ۱۶۴ بیمار حاد تنفسی و ۶۳ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تحت درمان قرار دارند/ 

خوزستان/ رهایی از پیک ششم کرونا در استان منوط به واکسیناسیون ۸۳ درصدی است / تزریق در مجموع بیش از سه میلیون و ۱۰۰ هزار دُز واکسن کرونا در خوزستان/ تاکنون به طور متوسط ۶۲ درصد جمعیت خوزستان حداقل یک دُز واکسن را دریافت کرده اند/۱۶ هزار دانش آموز ۱۲ تا ۱۷ ساله در شرق اهواز واکسینه شدند/ ۱۴ شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و ۱۳ شهرستان آبی کرونایی هستند.

کرمانشاه/ در شبانه‌روز گذشته ۱۷۱ نفر شامل ۹۱ بیمار مثبت بستری و ۸۰ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شدند که در مقایسه با روز گذشته ۷۶ نفر کمتر است/شهرستان‌های پاوه، جوانرود و سرپل ذهاب در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و شهرستان‌ های کرمانشاه، گیلانغرب، هرسین، سنقروکلیایی، کنگاور، صحنه، اسلام آبادغرب و روانسر در وضعیت نارنجی و شهرستان های قصرشیرین، ثلاث باباجانی و دالاهو نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

خراسان رضوی/ نیمی از مادران باردار در مشهد واکسن کرونا دریافت کردند/

چهارمحال و بختیاری/ رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به ۴۸ درصد کاهش یافته است/ 

زنجان/ داشتن کارت واکسیناسیون فعالان در اماکن ورزشی دولتی و خصوصی شهرستان زنجان الزامی است/

اردبیل/  بررسی آمار شیوع کرونا در استان اردبیل نشان می‌دهد که پس از سه ماه اوج‌گیری، همه شاخص‌های شیوع کووید.۱۹ در این استان در پایین‌ترین ارقام قرار گرفته است/شمار مبتلایان جدید کرونا در استان نسبت به بالاترین رقم ثبت شده در ۱.۵ ماه قبل، ۱۶۵ نفر کاهش یافته است/شهرستان‌های کوثر، بیله‌سوار، سرعین و اصلاندوز در وضعیت آبی و شهرستان‌های نمین، گرمی، نیر، اردبیل، خلخال، پارس‌آباد و مشکین‌شهر در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند/

خراسان شمالی/ در شبانه روز گذشته ۳۵ مبتلای جدید بستری و چهار بیمار دیگر کرونایی در استان فوت کردند/بیش از ۳۷ درصد دانش آموزان استان واکسن کرونا دریافت کردند/ شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین در وضعیت نارنجی (پرخطر)، مانه و سملقان، فاروج، گرمه و جاجرم زرد و شهرستان رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی قرار گرفته است.

آذربایجان غربی/پس از حدود ۴۰ روز،بیماران بخش ‌آی‌سی‌یو کرونا در آذربایجان‌غربی به کمتر از ۳۰۰ نفر رسید/  ۸۷۵ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان،به کرونا مبتلا شدند و ۲۰ نفر فوت کردند/ با تلاش کادر بهداشت و درمان و افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و گسترش واکسیناسیون در شهرستان شوط، این شهرستان از شرایط قرمز کرونایی به زرد تغییر وضعیت داد/ واکسیناسیون کرونا در شاهین‌دژ به ۶۷ درصد رسید/ استقبال کمرنگ از واکسیناسیون در سردشت/  کرونا سبب بیکاری ۴۰۰ نفر فعال در حوزه گردشگری آذربایجان‌غربی شد،  بیش از ۴۰ درصد از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان را تعطیل کرد و بیش از یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به صنعت گردشگری استان خسارت وارد کرد/ هم اکنون شهرهای پلدشت، شوط و چالدران در وضعیت زرد، شهرهای سردشت و مهاباد در وضعیت قرمز و شهرهای ارومیه، اشنویه، بوکان، خوی، نقده، تکاب، میاندوآب، سلماس، پیرانشهر،شاهین دژ، ماکو و چایپاره  در وضعیت نارنجی قرار دارند/ 

البرز/ تاکنون حدود ۵۰۰ هزار نفر در استان البرز ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند/  ۷۷۶ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های استان البرز تحت مراقبت پزشکی قرار دارند/با مرگ ۱۲ بیمار دیگر کووید۱۹ طی۲۴ ساعت گذشته در البرز شمار کل جانباختگان این بیماری در استان به ۶ هزارو۱۲۳ نفر رسید/ 

لرستان/ تعداد قربانیان کرونا در استان  به ۲ هزار و ۵۲۹ نفر و مجموع مبتلایان نیز به ۱۸۵ هزار و ۹۱۸ نفر رسیده است/براساس رنگ بندی جدید، وضعیت کرونایی شهرستان‌ های ازنا، دورود، چگنی، سلسله، دلفان، کوهدشت، الیگودرز و رومشکان زرد و خرم‌آباد، پلدختر، بروجرد همچنان نارنجی است/  ۳۰ درصد گروه‌های هدف لرستان علیه کرونا واکسینه شدند/

البرز/ ۹۰ بیمار بدحال کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان پذیرش و بستری شدند/با مرگ هفت بیمار کووید ۱۹  طی ۲۴ ساعت گذشته در البرز شمار کل جانباختگان این بیماری به ۶ هزارو ۱۳۰ نفر رسیده است/اکنون ۲ شهرستان کرج و فردیس در وضعیت نارنجی، چهارشهرستان ساوجبلاغ ، چهارباغ ، نظرآباد و اشتهارد در وضعیت زرد و شهرستان طالقان آبی کرونایی است.

کرمان/ تعداد بیماران بستری کرونا در بیمارستان‌های استان ۵درصد کاهش دارد اما عادی انگاری افزایش یافته است/ واکسیناسیون دانش‌آموزان استان ادامه دارد، اما استقبالی از آن نشده است/شهرستان‌های کرمان، سیرجان، رفسنجان و زرند وضعیت نارنجی، دو شهرستان ریگان و انار در وضعیت آبی و بقیه شهرستان‌ها در وضعیت زرد کرونایی هستند/

کهگیلویه و بویراحمد/ ۵۴ درصد دانش‌آموزان در گچساران واکسن کرونا دریافت کردند/ هم اکنون بیش از ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های این شهرستان بستری و ۲۴۰ نفر در قرنطینه خانگی هستند/ 

مرکزی/ شهرستان‌های شازند، زرندیه، تفرش، خنداب، کمیجان و آشتیان در رنگ‌بندی جدید کرونا در  وضعیت زرد طبقه‌بندی شده‌اند و اراک، خمین، فراهان، دلیجان، ساوه و محلات نیر در وضعیت نارنجی هستند

آمار وزارت بهداشت/۷ هزار و ۶۵۴ بیمار جدید 

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز (شنبه) اعلام کرد:‌ از دیروز(جمعه) تا امروز ۱۷ مهر ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۶۵۴ بیمار کرونایی جدید در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۸۶ نفر از آنها بستری شدند.

همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۲ هزار و ۳۷۰ نفر رسید.

هم اکنون ۵ هزار و ۳۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

در حال حاضر هفت شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

 

آمار کرونا در مازندران ؛ ۱۷ مهر

بر اساس اعلام دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل در شبانه روز گذشته آمار مجموع بستری‌های کرونایی استان با ۴۶ بیمار جدید به ۳۴۶ نفر رسید. طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر دیگر از شهروندان مازندرانی هم به خاطر ابتلا به کرونا جان باختند.

تعداد مبتلایان به کرونا در کرمانشاه کاهش یافت

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه گفت: در شبانه‌روز گذشته ۱۷۱ نفر شامل ۹۱ بیمار مثبت بستری و ۸۰ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شدند که در مقایسه با روز گذشته ۷۶ نفر کمتر است.

«مهدی محمدی» روز شنبه با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته هشت نفر دیگر بر اثر ابتلای قطعی به کرونا فوت کردند، گفت: مجموع جان‌باختگان در این استان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به ۲ هزار و ۶۱۵ نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون ۹۱۱ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند که تعداد آنها نسبت به روز گذشته ۳۵ نفر کمتر شده است.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: از این تعداد، ۱۹۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند و حال ۳۵ نفر هم وخیم است.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۲ نفر در مراکز درمانی استان با علایم بیماری کرونا بستری و ۱۶۳ نفر هم پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

محمدی ادامه داد: در شبانه روز گذشته ۳۰۸ بیمار هم در مراکز درمانی استان کرمانشاه برای تزریق رمدسیویر بستری موقت شدند که نسبت به روز قبل ۸۰ نفر کمتر است.

براساس رنگ بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های پاوه، جوانرود و سرپل ذهاب در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

براساس این گزارش، شهرستان‌ های کرمانشاه، گیلانغرب، هرسین، سنقروکلیایی، کنگاور، صحنه، اسلام آبادغرب و روانسر در وضعیت نارنجی و شهرستان های قصرشیرین، ثلاث باباجانی و دالاهو نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.  

 

بیماران بخش ‌آی‌سی‌یو کرونا در آذربایجان‌غربی به کمتر از ۳۰۰ نفر رسید

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: هم اینک ۲۹۹ نفر از مبتلایان به کرونا در بخش‌های آی‌سی‌یو مراکز درمانی استان، تحت مراقبت‌ ویژه قرار دارند که این رقم، کمترین میزان از نهم شهریور تاکنون است.

دکتر جواد آقازاده روز شنبه افزود: از این تعداد همچنین ۵۵ نفر تحت دستگاه ونتیلاتور قرار داشته و با کمک این دستگاه تنفس می کنند که شرایط آنان نیز بسیار نامناسب تر است.

وی اضافه کرد: روز ۱۲ شهریور امسال، بیشترین تعداد بستری شدگان در آی سی یو مراکز درمانی آذربایجان غربی بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی ثبت شد و به رقم بی سابقه ۳۳۲ نفر رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به ابتلای ۸۷۵ نفر به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان، اظهار کرد: از این تعداد حدود ۳۲۰ نفر در مراکز درمانی بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی بیان کرد: در حال حاضر هزار و ۶۷۵ نفر به خاطر سندرم حاد تنفسی در استان بستری هستند که نسبت به اوایل مهرماه جاری، بسیار کمتر شده است.

آقازاده با اشاره به فوت ۲۰ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی، این رقم را همچنان بالا دانست و افزود: کل فوتی‌های ناشی از کرونا در استان در استان به ۶ هزار و ۴۸۵ نفر رسید.

تاکنون حدود ۲۸۵ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند که بیش از هشت درصد جمعیت استان را شامل می شود.

۹۰ بیمار کووید۱۹ در البرز بستری شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد که ۹۰ بیمار بدحال کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان پذیرش و بستری شدند.

دکتر محمد فتحی روز شنبه گفت: اکنون ۷۹۵ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های استان البرز تحت مراقبت پزشکی قرار دارند.

وی بیان داشت: مجموع کل بستری شدگان کووید۱۹ از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در البرز ۷۳ هزار و ۳۱۱  نفر ثبت شده که ۶۶ هزار و ۳۷۳ بیمار آنان بهبود یافته اند.

 فتحی گفت : با مرگ هفت بیمار کووید ۱۹  طی ۲۴ ساعت گذشته در البرز شمار کل جانباختگان این بیماری به ۶ هزار و ۱۳۰ نفر رسیده است.

تزریق واکسن ، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده مهمترین توصیه ها برای پیشگیری از کرونا است.

اکنون ۲ شهرستان کرج و فردیس در وضعیت نارنجی ، چهارشهرستان ساوجبلاغ ، چهارباغ ، نظرآباد و اشتهارد در وضعیت زرد و شهرستان طالقان آبی کرونایی است. 

 

شمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان از مرز ۱۲۵ هزار نفر فراتر رفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۴۶ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان طی ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۵‌ هزار و ۱۲۱ نفر رسید.

دکتر سید محمد هاشمی شهری روز شنبه اظهارداشت: در شبانه‌روز گذشته فوتی ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه هم‌اینک ۱۶۴ بیمار حاد تنفسی و ۶۳ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: از مردم عزیز درخواست می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس براساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروریست شهروندان‌ تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌ کمبودی در داروهای ضد ویروس و تجهیزات موردنیاز بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

هاشمی شهری بیان کرد: براساس مطالعات انجام شده واکسیناسیون از میزان مبتلایان، بستری و فوت‌شدگان ناشی از کرونا به شدت کاسته و روند فعلی کاهشی موارد مبتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان نیز ارتباط مستقیمی با انجام واکسیناسیون داشته است.

کرونا مدارس پیش دبستانی دیلم را تعطیل کرد

روابط عمومی اداره آموزش و پرورش دیلم استان بوشهر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مدارس پیش دبستانی این شهرستان به علت رویت موارد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

در این اطلاعیه آمده است: باتوجه به مشاهده مشکوک بودن ابتلا به کرونا در یکی از پیش‌دبستانی های این شهرستان، فعالیت حضوری تمامی مهدهای کودک و پیش دبستانی ممنوع است.

روابط عمومی آموزش و پرورش دیلم در این اطلاعیه اعلام کرده است که در صورت بازگشایی غیرمجاز مهدهای کودک و پیش دبستانی، برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

براساس این اطلاعیه این مراکز تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند و فعالیت مجدد آنها با در نظر گرفتن شرایط  توسط آموزش و پرورش شهرستان دیلم اعلام خواهد شد.

شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر واقع است و در وضعیت زرد کرونا قرار دارد.

هفت بیمار کرونایی دیگر درقم جان باختند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان، گفت: طی شبانه روز گذشته هفت بیمار که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود، جان خود را از دست دادند.

محمد رضا قدیر در گفت‌وگویی با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به هفدهم مهرماه، ۵۲ تَن مشکوک و یا با علائم قطعی ابتلا به کرونا توسط اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی با اشاره به بستری شدن ۴۴ تَن از این بیماران، گفت: ۴۰ بیمار کرونایی که طی روزهای گذشته بستری شده بودند، نیز به تشخیص پزشکان معالج برای انجام درمان در منزل از بیمارستان مرخص شدند.

قدیر مجموع بیماران کرونایی که هم اکنون در مراکز بیمارستانی قم بستری هستند را ۴۲۱ تَن ذکر کرد و افزود: ۱۰۱ بیمار به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

وی افزود: از ۳۶۶ آزمایش کرونای انجام شده، نتیجه ۱۴۴ مورد مثبت شد.

رئیس علوم پزشکی قم همچنین بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح واکسینایون کرونا در قم ۸۴۸ هزار و ۸۶۰ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.