محمودی مدیر کل امور اتباع ومهاجرین خارجی اعلام کرد که ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی فاقد مدارک در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ افزایش ۳۲ درصدی داشته است.

به گزارش جماران؛ محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از افزایش ۳۲ درصدی ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی فاقد مدارک در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ خبر داد.

مهدی محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، ضمن اشاره به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ دانش آموز افغانستانی از تحصیل باز نماند، گفت: در همین راستا همه ساله  در خصوص نحوه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی به ریاست وزیر محترم کشور تصمیماتی اتخاذ می شود و در نهایت با هماهنگی دستگاههای ذیربط شیوه نامه ای تنظیم می گردد، که امسال نیز طبق سنوات گذشته نه تنها محدودیتی برای تحصیل کودکان اتباع خارجی وجود ندارد بلکه این دانش آموزان می توانند در تمام فعالیتهای فرهنگی نیز شرکت کنند.

 محمودی مدیر کل و دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی وزارت کشور افزود: در سال تحصیلی   ۱۴۰۰-۱۳۹۹ ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی فاقد مدارک اقامتی ۳۲% افزایش داشته است که این آمار نسبت به سال گذشته رشد ۲۶ درصدی داشته است، بطوریکه در سالهای اخیر امکان تحصیل برای دوره پیش دبستانی نیز فراهم شده است.

 

5_2

 

وی در ادامه تاکید کرد: شیوه نامه تحصیلی دانش آموزان اتباع خارجی هر ساله با همفکری دستگاههای ذیربط و با سازو کار نظارتی تهیه می شود، که زمینه ورود اتباع غیر مجازی که از برگه های حمایت تحصیلی سواستفاده میکنند بسته شود، تا این سرمایه ی فرهنگی که عدالت آموزشی برای پناهندگان و مهاجرین است تبدیل به  معظلی نشود.

وی در پایان گفت: امسال نیز کلیه ی اتباع فاقد مدرک مشمول ثبت نام در مدارس آموزش و‌پرورش هستند و کلیه فرایندهای قانونی و اجرایی ونظارتی برای تحقق این موضوع فعال شده که هیچ دانش آموز اتباع غیر مجاز از تحصیل باز نماند، لذا باید در نظر داشت وزارت کشور برای تسهیل اجرای منویات مقام معظم رهبری وجاهت شرعی و قانونی قائل است، و این برای ما هم تکلیف است که هیچ دانش آموزی نباید از تحصیل باز بماند حتی آنها که مدارک اقامتی و اوراق هویتی ندارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1515319
  • منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور
  • نسخه چاپی

موضوعات داغ

  • کدخبر: 1515319
  • منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور
  • نسخه چاپی
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.