به گزارش ایرنا مرتضی بانک روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو به تلاش روزافزون برای رونق تولید و افزایش صادرات در مناطق آزاد اشاره کرد و افزود: صادرات کالا در مناطق آزاد از 19 میلیون دلار در سال 1392 به یک میلیارد و 50 میلیون دلار در سال گذشته رسید.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر 2 هزار واحد تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور فعالیت دارد، افزود: 450 هزار نفر در این مناطق مشغول به فعالیت هستند.
وی جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد را تضمین کننده اقتصاد کشور دانست و تاکید کرد: همه باید دست به دست هم دهند تا بسترهای لازم برای رونق تولید و افزایش صادرات در مناطق آزاد فراهم شود.
محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی نیز در این آئین به اهمیت منطقه آزاد ماکو در توسعه استان اشاره کرد و بهره برداری از ظرفیت های بی بدیل این منطقه را مورد تاکید قرار داد.
حجت الاسلام ایوب رنجبری، امام جمعه ماکو نیز با تقدیر از تلاش های مدیرعامل سابق منطقه آزاد ماکو به خاطر ایجاد زیرساخت های لازم در این منطقه به موقعیت مرزی ماکو اشاره کرد و افزود: ظرفیت مرزی این منطقه باید در هیات دولت مورد توجه قرار بگیرد و مردم از مزایای مرزنشینی استفاده کنند.
غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل جدید منطقه آزاد ماکو نیز به برنامه های خود در حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: تولید داخلی باید توان رقابت با محصولات خارجی را داشته و صادرات محور باشد.
حسین فروزان، مدیرعامل سابق سازمان منطقه آزاد ماکو نیز گزارش کوتاهی از فعالیت های یکهزار و 500 روزه مدیریت خود در این منطقه را ارائه کرد.
به گزارش ایرنا در این آئین غلامرضا سلیمانی به عنوان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره جدید سازمان منطقه آزاد ماکو معرفی و از تلاش های حسین فروزان مدیرعامل سابق قدردانی شد.
7132/3072
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.