رییس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از کاهش 30 درصدی حضور فلامینگوها در دریاچه ارومیه خبر داد.

رییس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: حضور فلامینگو ها در پارک ملی دریاچه ارومیه به علت فراهم نبودن شرایط زیستی آنها کاهش ۳۰ درصدی دارد.

به گزارش جماران، امید یوسفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دریاچه ارومیه سالانه پذیرای ۵۰ تا ۶۰ هزار بال فلامینگو است که امسال به علت فراهم نبودن شرایط زیستی و گرفتاری پرندگان در دریاچه به دلیل غلظت بالای نمک آب این میزان به طرز محسوسی کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در سال های قبل این روند به صورت افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی پرندگان در پارک ملی رقم می خورد اضافه کرد: پرندگانی که در پارک ملی دریاچه ارومیه هستند و ماندگار شده اند هم اکنون از آرتمیا تغذیه می کنند و جوجه آوری نیز داشته اند.

رییس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: به رغم اینکه میزان گرفتاری پرندگان در دریاچه در گشت زنی ها به چشم می خورد اما کمتر از میزان دهه ۸۰ است و بعد از چند روز از رسوب بندی پرندگان در صورتیکه نجات پیدا نکنند تلف می شوند.

یوسفی گفت: علاوه برکاهش تعداد فلامینگو ها تعداد سایر پرندگان نیز مانند کاکایی ها، تنجه و آنقوت به علت فراهم نبودن شرایط زیستی کاهش یافته است.

 رییس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: تالاب‌های «سولدوز» و «حسنلو» در شهرستان نقده، کانی‌برازان در مهاباد و پارک ملی دریاچه ارومیه مهمترین زیستگاه فلامینگوها در استان به شمار می‌رود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.