شیوع بیماری کرونا که تاکنون سه خیز مختلف را در آذربایجان‌غربی سپری کرده، طی هفته‌های اخیر در سراشیبی بوده که البته ادامه آن نیازمند مراقبت همگانی است تا این روند به صعودی تغییر نیابد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طبق گزارش های دانشگاه علوم پزشکی شیوع کرونا از ۲ هفته قبل روند کاهشی در استان داشته است، گفت: این وضعیت امیدوار کننده نتیجه تعامل مردم و مسوولان در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اجرای فاصله گذاری اجتماعی است.

به گزارش جماران، محمدمهدی شهریاری در جلسه اخیر مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در استان تداوم روند کاهشی شیوع کرونا در استان را منوط به رعایت جدی دستورالعمل‌ها دانست و افزود: اگر شیوه‌نامه‌ها و فاصله گذاری اجتماعی به درستی اجرا نشود، بار دیگر مجبوریم محدودیت های کرونایی را حتی به صورت شدیدتر اجرا کنیم.

وی ادامه داد: در مرداد ماه تا به امروز دستور العمل های بهداشتی به میزان ۷۵ درصد در استان آذربایجان غربی رعایت شده است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم اضافه کرد: مراسم این ماه طبق دستورالعمل‌های ابلاغی با همکاری مردم و متولیان امر برگزار می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی به برگزاری کنکور نیز اشاره کرد و از مسوولان خواست تا نسبت به ایجاد بسترهای لازم برای برگزاری این رویداد مهم اقدام کنند.

شهریاری بیان کرد: از اتحادیه های صنفی انتظار می‌رود طبق ماههای گذشته بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در صنوف نظارت جدی داشته باشند.

ادامه روند کاهشی به ویژه در بستری های آی‌سی‌یو در آذربایجان غربی

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز در این خصوص گفت: روند کاهشی در بستری های مربوط به شیوع بیماری کرونا در استان ادامه دارد و تعداد بستری های آی‌سی‌یو، ۲ رقمی شده است.

دکتر جواد آقازاده افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نیز تنها یک مورد فوتی در شهر بوکان گزارش شده که نسبت به فوتی های دورقمی ماه گذشته بسیار خوب است، هرچند حتی فوت یک نفر نیز قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: تعداد مبتلایان به بیماری کرونا نیز در هفته های اخیر، همچنان دورقمی بوده که امیدواریم این میزان، همچنان کاهشی باشد.

وی با تاکید بر اینکه نباید فریب این روند نزولی را بخوریم، بیان کرد: بی توجهی به رعایت موارد بهداشتی، می تواند روند را تغییر دهد که باید همه مردم، در این خصوص همچنان حساسیت خود را حفظ کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی تاکید کرد: در صورت افزایش قابل توجه مبتلایان، خیز بعدی شیوع بیماری در استان، بسیار بدتر از خیزهای پیشین خواهد بود که باید همه مسوولان و مردم از آن پیشگیری کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.