یک مقام مسئول در سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: با افزایش تعرفه واردات هندوانه در ترکیه هندوانه کاران ایرانی میلیاردها تومان ضرر دیدند.

مسئول حوزه بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: با افزایش سه برابری واردات هندوانه در ترکیه، هندوانه کاران ایرانی میلیاردها تومان ضرر دیدند.

به گزارش جماران، حسین محمدجانی در خصوص افزایش تعرفه واردات و نیز معطلی بار صادراتی هندوانه ایران در گمرک وان ترکیه افزود: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های زیاد برای صادرات هفت هزار تن هندوانه صادراتی ایران در گمرک وان ترکیه به دلیل افزایش تعرفه وارداتی معطل مانده است.

وی با بیان اینکه افزایش سه برابری تعرفه وارداتی به صورت یک طرفه از طرف کشور ترکیه موجب معطلی واگن‌های صادراتی حاوی هندوانه در گمرک وان ترکیه شده است گفت: بیش از ۷ هزار تن هندوانه توسط تجار ایرانی به ترکیه از طریق ریلی صادر شده است که با افزایش سه برابری تعرفه واردات هندوانه در ترکیه، میلیاردها تومان زیان دیدند.

محمدجانی با بیان اینکه به دلیل معطلی بیش از اندازه واگن‌های حاوی بار هندوانه امکان بازگشت این محصول و توزیع آن در داخل کشور وجود ندارد ادامه داد: این موضوع از طریق مقامات دو کشور در حال بررسی است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.