علیرضا ملامحمدی‌زاده شامگاه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه ثبت‌نام تا ۱۶ آذرماه جاری ادامه می‌یابد، افزود: ثبت‌نام از داوطلبان طی این مدت از ساعت هشت تا ۱۸ ادامه خواهد داشت.  
وی اضافه کرد: در طول این یک هفته به صورت متمرکز استعلام افراد از مراجع چهارگانه توسط وزارت کشور انجام می‌شود و بعد از اتمام ثبت‌نام داوطلبان و وصول نتایج استعلام از مراجع چهارگانه از طریق وزارت کشور، رسیدگی به صلاحیت داوطلبان توسط هیات اجرایی و نظارت در طول ۱۰ روز انجام خواهد شد. 
فرماندار ارومیه با اشاره به بی‌طرفی مجموعه فرمانداری و ستاد برگزاری در طول روند انتخابات، تاکید کرد: تدابیر امنیتی لازم در محل ثبت‌نام داوطلبان نیز پیش‌بینی شده است تا داوطلبان در فضایی سالم و توام با آرامش به رقابت بپردازند.
«ملامحمدی‌زاده» اطلاع‌رسانی شفاف و بی‌طرفانه و برگزاری پرشور انتخابات را ضروری دانست و افزود: فرمانداری ارومیه همچون دوره‌های گذشته تدارک لازم برای حضور اصحاب رسانه جهت پوشش اخبار ثبت‌نام را پیش‌بینی کرده‌است و بدون‌شک همراهی آنان گامی بلند در مسیر تجلی شور انتخاباتی در این شهرستان خواهد بود.
به گزارش ایرنا انتخابات سراسری یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه، ۲ اسفند امسال برگزار می‌شود.
اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه عکس‌دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن، یک قطعه عکس ۴*۳ جدید، اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)، اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولان خدمت وظیفه عمومی از مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
همچنین به استناد ماده‌ی ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره‌های ذیل آن، انتخاب‌شوندگان هنگام ثبت‌نام باید دارای شرایط اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی‌ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء‌شهرت در حوزه‌ی انتخابیه، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی و حداقل سن ۳۰ سال تمام و حداکثر ۷۵ سال باشند.
داوطلبان نمایندگی اقلیت‌های دینی مصرّح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام، مستثنی هستند و باید در دین خود ثابت العقیده باشند.
ملاک محاسبه‌ی سن اشخاص برای ثبت‌نام در انتخابات بر اساس تاریخ تولد اولیه‌ی ثبت شده در شناسنامه رسمی است و تغییرات بعدی توسط دستگاه‌های ذیربط به استثنای محاکم قضائی ملاک عمل نخواهد بود.
طبق قانون کلیه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه دارند از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌گردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.