وحید جوادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی آبان ماه شاخص بازار در فرابورس افزایش ۱۴۶ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز به سه هزار و ۹۵۰ واحد رسید.

وی با بیان اینکه طی ماه گذشته بیش از ۱۴۹ میلیون و ۴۱۰ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در آذربایجان‌غربی معامله شد، بیان کرد: ارزش معاملات بورسی طی این مدت در استان بیش از ۷۶۴ میلیارد ریال بود.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق تقدم بیش از ۴۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری بورسیران با ۱۲۱ میلیارد ریال معامله بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۱۶ درصد به خود اختصاص داد.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۴۱.۵ درصد کل معاملات ماه گذشته مربوط به خرید بود، بیان کرد: طی این مدت سهام شرکت پتروشیمی نوری با ۳۵ میلیارد ریال معامله در آبان ماه، ۴.۵ درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشت.

شاخص بورس آذربایجان غربی از اواسط آبان امسال فراتر از ۳۰۵ هزار واحد شده و حتی ۳۰۷ هزار واحد را نیز تجربه کرده بود.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.